Praktiski
Mājas

10 lietas, no kurām jāatbrīvojas šajā pavasarī. Izdari to!0

Foto: Fotolia

Kārtības ieviešanai piemīt maģiskas spējas – sakārtojot māju, brīnumaini uz labo pusi pārmainās attieksme pret pasauli, kā arī kārtība harmonizē mūsu iekšējo pasauli. Pavasaris ir īstais laiks, lai pārskatītu ziemas laikā uzkrāto un atbrīvotu telpu jaunām idejām un mantām.

Apģērbs, kurš vairs netiek nēsāts
Ja skapis ir pārpildīts ar nevajadzīgām un liekām mantām, tad arvien grūtāk ir sakombinēt garderobi un saprast, kā tajā trūkst. Ja kāds apģērba gabals netiek nēsāts ilgāk par diviem gadiem (daži iesaka izmest pat tikai gadu nenēsātas drēbes), droši no tā atvadieties. Tā trūkumu pat nepamanīsiet, bet brīvo vietu skapī – noteikti.

Vecie žurnāli
Diez vai jūsu plānos šajā pavasarī ietilpst pārlasīt iecienītākā žurnāla iepriekšējo gadu izdevumus. Tad kādēļ ļaut tiem aizņemt vietu jūsu dzīvoklī un krāt putekļus?

Grāmatas
Rūpīgi pārskatiet savu grāmatu plauktu – tur noteikti ir izdevumi, par kuriem brīnīsieties, kāpēc tie vispār atrodas jūsu mājoklī. No nevajadzīgām grāmatām var atbrīvoties, tās kādam atdodot vai pārdodot – sociālajos tīklos ir grupas, kur notiek šāda veida grāmatu apmaiņa.

Zāles, kurām beidzies derīguma termiņš
Veicot ģenerāltīrīšanu, noteikti pārskatiet mājas aptieciņu – no daudzām pudelītēm un tabletēm nāksies šķirties, jo tām būs beidzies derīguma termiņš. Ja radīsies kāda situācija, kur būs nepieciešamas zāles, tās būs iespējams ātri atrast sakārtotajā plauktā.

Apavi
Izpētiet rūpīgi apavu plauktu un būsiet pārsteigti, cik daudzi no tiem ir jau savu laiku nokalpojuši un vairs netiks nēsāti. Īpaši rūpīgi jāielūkojas bērnu apavu plauktā, jo tur noteikti būs aizķērušies apavi, kuriem šajā pavasarī jāmeklē citi īpašnieki.

Novecojuši plānotāji
Pārskatiet savu rakstāmgaldu – tur noteikti ir iesākti plānotāji, blociņi, kuros ierakstītas kādas apņemšanās, kuras tā arī nav izdevies realizēt. Atbrīvojiet savu darbavietu no nevajadzīgām papīra kaudzēm. Rodiet vietu jaunām idejām!

Kosmētika
Uzmanīgi pārskatiet kosmētikas plauktiņu – arī kosmētikai ir derīguma termiņš. Atbrīvojieties bez sirdsapziņas pārmetumiem no aizsāktām, bet neizlietotām lūpu krāsām, acu ēnām, ķermeņa krēmiem.

Rotaslietas
Pavasarī jums ir nepieciešamas skaistas un spilgtas rotas, tādēļ atbrīvojieties no rotaslietām, kuras ir vecmodīgas, zaudējušas savu spožumu un lieki aizņem vietu.

Piemiņas lietas
Pat ja sirdī esat neglābjams romantiķis, rūpīgi pārskatiet piemiņas lietu krājumus. Kino biļetes, kas saistās ar sentimentālām atmiņām, izkaltēts zieds vai apsveikuma kartīte – varbūt glabājat tās tikai ieraduma dēļ un ir laiks no šīm ierastajām lietām atvadīties, atstājot tikai tās, kuras ir patiešām svarīgas jums.

Čeki un rēķini
Piesardzība ir laba rakstura īpašība, taču mūsdienās nav nepieciešamības glabāt vairākus gadus vecus čekus. Ja tomēr vēlaties iemūžināt tajos atspoguļoto informāciju, tad laiks tos digitalizēt.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
IK
Ilona Klovāne
Praktiski
Dārzniece: īrisi nav jālutina!
1 diena
PR
Praktiski.lv
Praktiski
Gardām un neparastām vakariņām šefpavāra recepte: biezpiena klimpas 2
2 dienas
PR
Praktiski.lv
Praktiski
VIDEO. Fotogrāfs no Latvijas nofilmē retu video: Garkalnes pludmales smiltīs rotaļājas lapsēni
2 dienas

Lasītākie

LA
LA.LV
Latvijā
“Man kā prokuroram nav saprotams, kā var nonākt līdz tādam rezultātam!” Meisters par Zolitūdes traģēdiju
3 minūtes
ZB
Zigmunds Bekmanis
Laukos
Kultūra, īsta garša un vēsture. Meklējot Latgales sirsnības noslēpumu
1 stunda
MZ
Māris Zanders
Latvijā
Māris Zanders: “Te nu mēs esam – vairāku mēnešu garumā saspiestā atspere atsprāga!” 1
6 stundas
ML
Māra Lapsa
Praktiski
“Kad iegādājos Paduri, viss šķita ļoti rožaini!” Kā Jānis no rīdzinieka par muižkungu kļuva
1 stunda
LE
LETA
Veselam
Vīrusa izplatība neaprobežojas tikai Pierīgā. Covid-19 “ielauzies” jaunā novadā
6 stundas