Praktiski
Manas tiesības

Ziņas par uzturlīdzekļu parādniekiem: kur ir atrodamas un izlasāmas?0

Foto-js-photo/Fotolia

Vēlos noskaidrot, vai mans draugs, ar kuru tagad dzīvoju kopā, nav parādā uzturlīdzekļus savai bijušajai sievai. Saka jau, ka neesot, tomēr man radušās aizdomas, ka nesaka patiesību. Vai ziņas par uzturlīdzekļu parādniekiem ir kaut kur atrodamas un izlasāmas? KRISTĪNE JĒKABPILS NOVADĀ

No pagājušā gada 1. februāra ziņas par to, vai personas vietā tiek izmaksāti uzturlīdzekļi no Uzturlīdzekļu garantiju fonda, jebkura fiziska persona var saņemt, autentificējoties portālā www.latvija.lv, izmantojot e-pakalpojumu Informācija par uzturlīdzekļu parādu, kā arī Lursoft datu bāzē www.lursoft.lv.

Taču šīs ziņas nav pieejamas visiem interesentiem. Šādu informāciju varēsiet iegūt tikai tādā gadījumā, ja jums būs zināms parādnieka personas kods. Turklāt šādi iespējams saņemt tikai apstiprinājumu, vai konkrētās personas vietā tiek izmaksāti uzturlīdzekļi no Uzturlīdzekļu garantiju fonda, bet nevar noskaidrot uzturlīdzekļu apmēru, par kādu bērnu tiek maksāti un citu informāciju.

Ziņas var nebūt pieejamas arī tad, ja parādnieks ir invalīds vai persona, kas pārejošas darbnespējas dēļ nestrādā ilgāk kā sešus mēnešus, kad darbnespēja ir nepārtraukta vai vienu gadu triju gadu periodā, kad darbnespēja atkārtojas ar pārtraukumiem, vai arī parādnieks ir noslēdzis vienošanos ar Uzturlīdzekļu garantiju fonda administrāciju par uzturlīdzekļu maksāšanas kārtību un to pilda.

LA.lv