Praktiski
Dārzs

Kuras zilo vīnogu šķirnes ir labākas?1

“Vai šķirni ‘Agat Donskoj’ var stādīt dārzā?” INESE BROCĒNU NOVADĀ

 

Pēc vīnkopja Edgara Zihmaņa teiktā, ‘Agat Donskoj’ ir veca deserta vīnogu šķirne, ko daļa audzētāju jau diemžēl izbrāķējuši, jo ogām gan siltumnīcā, gan dārzā ik gadu novēroja pļautas zāles garšu. Šķirnes labās īpašības: vīnkoks dod stabilas ražas ar lieliem, koniskiem ķekariem.

Citās domās ir ķegumietis Edmunds Būmanis: – Pie manis vīnoga ‘Agat Donskoj’ iestādīta plēvju mājā, kur arī uzvedas teicami. Šķirnei ir augsta noturība pret miltrasām un pelēko puvi. Dod ļoti augstas ražas.

‘Agat Donskoj’ var mēģināt audzēt dārzā, aizsargātās vietās, bet tad jārēķinās, ka šķirne būs jutīgāka pret slimībām, jo pakļauta atmosfēras nokrišņu iedarbībai. Ja izdosies pasargāt no miltrasas, ogu kvalitātei vajadzētu būt labai.

Saistītie raksti

Edgars Zihmanis domā, ka no zilo vīnogu šķirnēm patlaban labākās ir ‘Kodrjanka’ un ‘Natālija’. Šīs jaunās, mūsu apstākļos pārbaudītās šķirnes sevi attaisno. ‘Kodrjanka’ ir deserta lielogu šķirne, kas piemērota audzēšanai neapkurināmā siltumnīcā. Krūms spēcīgi augošs, ķekari skraji, koniski, līdz 1 kg smagi. Ogas garenas kā dāmu pirkstiņi, tumši violetas ar vaska apsarmi. Raža jānormē.

Dārzā, ļoti labā, saulainā vietā vai pie mājas dienvidu sienas viņš iesaka stādīt ‘Natāliju’. Tā ir galda šķirne ar vidēju ienākšanās laiku. Ķekari 500–700 g smagi. Ogas sirdsveida, tumši zilas. Mīkstums sulīgs, gaļīgs, salds. Krūmam spēcīgs augums.

Šķirņu ‘Kodrjanka’ un ‘Natālija’ stādus Tērvetes novada Kroņaucē maijā, jūnijā tirgos par 8 eiro.

LA.lv