Gadskārtu svētki, Svētki

Ziemassvētku rotājumi lauku stilā – tiem, kam spožums un glance neiet pie sirds

Foto-Shutterstock

Spožas bumbas, žilbinošas vītnes, sudrabs un zelts, mirguļojošas gaismiņas – tāds nereti ir tradicionālais gada nogales svētku noformējums daudzos mājokļos. Bet ko darīt tiem, kam spožums un glance neiet pie sirds?

Jau ilgāku laiku līdzās košajiem un spīdīgajiem rotājumiem  ražotāji piedāvā arī country un vintage stila rotājumus, kuros izmantoti dabīgi materiāli, matētas faktūras un klusinātāki krāsu salikumi. Tos var izvēlēties tie, kam tuvāks mājīgais lauku stils, bet kam nav ne laika, ne patikas pašiem nodarboties ar rotājumu veidošanu un dekorēšanu.
Savukārt, tie, kas savu mājokli vēlas noformēt tā, lai tas būtu raksturīgs tikai viņu svētku izjūtām, droši var izmantot arī pie rokas esošus materiālus un sadzīves priekšmetus, kas atrodami gandrīz vai katrā lauku mājā. Lūk, dažas idejas, ar ko sākt:

Koka pagales, kastes, toveri, abras utt.
Kastēs, toveros un citos koka traukos var ievietot priežu vai egļu zarus, ko kombinē ar elektriskajām lampiņu virtenēm. Kompozīcijas var papildināt ar citiem dabas materiāliem – āboliem, pīlādžogu ķekariem, salmiem utt. Ziemas noskaņas radīšanai labi derēs arī mākslīgā sniega aerosoli. Koka pagales labi sader ar lieliem metāla lukturiem, kuros ievieto aizdegtas sveces. Šādi dekori labi izskatās pie nama ārdurvīm, uz lieveņa vai kāpnēm.

Pinumi
Nelieli pīti grozi derēs cienasta pasniegšanai, lielāki – dekorācijām un dāvanu ievietošanai. Dažādus pinumus – vainagus, šķīvjus, paplātes – var izmantot kā svētku dekorus, papildinot ar smilgām, viršiem un citiem dabas materiāliem. Tos pēc vajadzības var novietot uz galda, pie sienas vai izmantot durvju dekoram.

Metāls
Dažāda izmēra un formas metāla lukturi izskatās ļoti dekoratīvi kombinācijā ar atšķirīgas krāsas svecēm, savukārt nelielus metāla spainīšus var izmantot, lai veidotu Adventes kalendāru vai vienkārši dekoru, piemēram, pie kamīna dzegas.

Rūtains audums un maisa audekls
Tradicionālajos toņos – sarkans, zaļš, balts, zils – ieturēts, rūtains audums šāda veida mājokļa noformējumā labi kalpos gan kā galdauts, gan kā noformējums krēslu paliktņiem. To var izmantot arī eglīšu rotājumu izgatavošanai.
No maisa auduma viegli izgatavot paklāju zem egles vai apsegu egles kājai. Tas derēs arī rotājumu pašūšanai.

Foto-Shutterstock
Foto-Shutterstock

Citāds vainags pie durvīm
Tradicionāli tam izmanto skuju vainagu, kas kombinēts ar dažādiem spožiem dekoriem, bet ļoti dekoratīvus, interesantus vainagus var pagatavot, piemēram, no sarkaniem āboliem, no krāsās saskaņotiem dzijas kamoliem, no mētru lapām un citiem dabas materiāliem, kā arī gatavai vainaga sagatavei (nopērkama floristikas veikalos) piestiprinot kastaņus, ozolzīles, čiekurus, riekstu čaumalas un pat pogas!

Neierasti egles rotājumi
Lai šī gada svētku egle atšķirtos, to varam izgreznot ar pavisam netradicionāliem paņēmieniem. Kurš teicis, ka eglē var kārt tikai rotājumus?
Eglīte ar jauki ierāmētām, nelielām, melnbaltām ģimenes fotogrāfijām būs ne vien dekoratīva, bet arī ļoti omulīga un raisīs īpašu noskaņu svētku vakarā.
Mazie cukurābolīši, rieksti, piparkūkas un konfektes nebūs nekas jauns – tā eglītes agrāk rotāja mūsu vecvecmāmiņas, bet mūsdienās tā būs laba alternatīva spožumam un neveselīgajiem importa saldumiem.
Tiem, kam patīk rokdarbi, nekādas pūles nesagādās izveidot lauku noskaņai piemērotus rotājumus no rūtaina katūna vai maisa auduma. Šim nolūkam no auduma izgriež divas vienāda izmēra figūras, sašuj tās kopā ar kreisajām pusēm, vidū iepilda vati vai smalku porolonu, aizšuj un centrā piešuj cilpiņu, aiz kuras rotājumu iekārt eglītē. Rotājumus var dekorēt ar košākām podziņām, diegu izšuvumiem utt. Šādi rotājumi gan jāsarga no sveču liesmiņām!
Eglīti var dekorēt arī ar dažādiem no papīra vai kartona veidotiem rotājumiem, ar krāsainiem zīmuļiem vai pavisam mazām rotaļu figūriņām.

Pievienot komentāru