Citi vaļasprieki, Rokdarbi

Ziemassvētku noskaņās var iztikt arī bez egļu un priežu zariem. Floristes veidota kompozīcija

Foto - Anda Krauze

Lai telpā radītu Ziemassvētku noskaņu, var iztikt bez egļu vai priežu zariem. Liekot lietā izdomu un nedaudz piepūloties, no lietām, ko izmantojam ikdienā, varam izveidot jauku kompozīciju.

Floriste Ieva Kļave uzskaita, kas nepieciešams, lai veidotu šādu kompozīciju. Tā ir krūzīte, dekoratīvs puķu pods vai cits neliels trauks, sausā oāze (nopērkama floristikas piederumu veikalos), karstās līmes pistole un līmes stienīši, metāla svečturis, bišu vaska svece, valrieksti, lazdu rieksti, kaltētas anīsa zvaigznes, no mandarīnu mizas veidotas rozītes (tikko nomizotu saritina un izkaltē), sūnas, zāģskaidas, mazas piparkūciņas un kokvilnas mežģīnes.

Sauso oāzi piegriež atbilstīgi krūzes izmēram. Tās centrā ieliek un pielīmē svečturi, lai turētos stabilāk, tad uzsprauž sveci. Pēc tam izkārto kompozīcijas elementus, lai saprastu, kur katrs labāk izskatās. Jāraugās, lai veidojums būtu vizuāli interesants no visām pusēm.

Vispirms ar karstās līmes pistoli pielīmē riekstus un rozītes, kas ir dominējošie kompozīcijas elementi. Starp tiem liek anīsa zvaigznītes, kanēļa standziņas un zāģskaidas un tās pielīmē. Kad kompozīcija ir gandrīz gatava, tajā slīpi iesprauž piparkūciņas un, ja vēlas, iesien kokvilnas mežģīni.

 

Pievienot komentāru