Praktiski
Dārzs

Ziemā ziedošas puķes nemēslo. Kad jāsāk piebarot augus?0

Foto-pixabay

Zinu, ka telpaugiem ziemā ir miera periods, bet vai tagad ziedošie kaktusi un acālijas nav jāmēslo? SANITA Tukumā

Telpaugu speciāliste Ilze Gulbe skaidro, ka ziemā ziedošos augus nevajag mēslot. Tas viņiem ne tikai nedos nekādu labumu, bet pat kaitēs. Vielas, ko satur mēslojums, netiks izlietotas, bet nevajadzīgi krāsies augsnē. Patlaban augiem ir miera periods, kad galvenās ciešanas sagādā gaismas trūkums, un ēšana tiem nav prātā. Ziedēšana ir kā apliecinājums tam, ka augs aktīvajā augšanas fāzē, siltajā gadalaikā, ir saņēmis atbilstīgu kopšanu un barības vielas.

Ja augiem visu gadu nodrošina ideālus apstākļus, kad ir vēlamā temperatūra un speciālais telpaugu apgaismojums (piemēram, ziemas dārzā), istabas puķes pa reizei var mēslot arī ziemā. Jāņem vērā, ka ir augi, kuriem, neizejot miera periodu, ziedi neieriešas.

Parastos mājas apstākļos telpaugus atsāk mēslot līdz ar gaismas atgriešanos, kas ir februāra beigās. Arī martā augus mēslo ne vairāk kā reizi mēnesī. Kad sākas aktīvā augšana un gaismas netrūkst, baro biežāk. Tieši šī barošana būs tā, kas palīdzēs augam sakrāt spēkus ziedēšanai nākamziem.

LA.lv