Praktiski
Rokdarbi

Ziedu sedziņa mazulim. Uztamborējam paši! 0

Izmantots Ellen K. Gormley dizains

Skaistu ziedu sedziņu mazulim var uztamborēt pašu rokām.

Materiāli
• Dzija: 420 g zilā krāsā (A), 140 g ķirbju krāsā (B), 140 g dzeltenā krāsā (C), 140 g laima zaļā (D), 140 g koši rozā (E)
• 6 mm tamboradata
• šujamā adata dzijai

Sedziņas izmērs
84 x 104 cm
To var darināt arī citā izmērā, attiecīgi palielinot vai samazinot izmantoto sešstūru skaitu, kā arī to izvietojumu.

Blīvums.
Motīva kārtas 1 – 3 aptuveni 7,6 cm.
Vesela motīva diametrs – aptuveni 12 cm starp pretējiem stūriem; aptuveni 10,8 cm no malas līdz malai; aptuveni 6,4 cm mala starp stūriem.
Pirms darba sākšanas pārbaudiet savu tamborēšanas blīvumu!
Izmantojiet tam atbilstoša izmēra tamboradatu!

Sedziņa
Sešstūru motīvs (kopā 83 gab.: 20 gab. B krāsā un pa 21 gab. C, D un E krāsās, kārtas 2–4). Ar A krāsas dziju uzmet 5 gaisa cilpiņas; ar savienojuma stabiņu satamborē pirmo un pēdējo cilpiņu, izveidojot aplīti.

1. kārta: (labā puse) Aplītī tamborē 12 īsos stabiņus, ar savienojuma stabiņu satamborē kopā pirmo un pēdējo stabiņu – 12 īsie stabiņi.

Norauc.

2. kārta: Turot labo pusi pret sevi, turpina tamborēt ar attiecīgā motīva krāsas dziju (B, C, D vai E). Ar savienojuma stabiņu pievieno pavedienu (B, C, D vai E) un no šīs cilpiņas iztamborē 4 gaisa cilpiņas (skaitās kā pirmais stabiņš ar diviem apmetumiem) un tajā pat cilpiņā tamborē 2 stabiņus ar diviem apmetumiem; divas gaisa cilpiņas, izlaiž vienu pamatcilpiņu [trīs stabiņi ar diviem apmetumiem nākamajā pamatcilpiņā, divas gaisa cilpiņas, izlaiž vienu pamatcilpiņu] 5 reizes; ar savienojuma stabiņu satamborē ar augšējo no četrām rindas sākuma gaisa cilpiņām – 18 stabiņi ar diviem apmetumiem un 6 divu gaisa cilpiņu atstarpes.

3. kārta: 1 gaisa cilpiņa, (1 savienojuma stabiņš, 1 gaisa cilpiņa) virs nākamā stabiņa ar diviem apmetumiem, (1 savienojuma stabiņš, 1 gaisa cilpiņa) virs katra stabiņa ar diviem apmetumiem un virs katras gaisa cilpiņas visā rindas garumā. Ar savienojuma stabiņu satamborē ar iepriekšējās rindas pēdējo savienojuma stabiņu – 30 savienojuma stabiņi un 30 gaisa cilpiņas.

Norauc.

4. kārta: Turot labo pusi pret sevi, tamborē pirmās rindas izlaistajās cilpiņās caur aizmuguri. Ar savienojuma stabiņu kādā pirmās rindas izlaistajiem valdziņiem pievieno atbilstošo ziedu motīva krāsas dziju (B,C,D vai E). Sāk tamborēt ar SK, 3 gaisa cilpiņas, *K nākamajā pirmās rindas izlaistajā cilpiņā, 3 gaisa cilpiņas; atkārto no *4 reizes, satamborē ar SK augšējo cilpiņu – 6 kūlīši un 6 trīs gaisa cilpiņu atstarpes.

Norauc.

5. kārta: Turot labo pusi pret sevi, turpina tamborēt ar A krāsas dziju. Ar savienojuma stabiņu pievieno pavedienu kādā no 4. rindas gaisa cilpiņām. Iztamborē 4 gaisa cilpiņas (skaitās kā pirmais stabiņš ar diviem apmetumiem), (2 stabiņi ar diviem apmetumiem, trīs gaisa cilpiņas, 3 stabiņi ar diviem apmetumiem) – viss tamborēts vienā un tajā pašā 3 gaisa cilpiņu atstarpē; izlaiž K cilpiņu; * (3 stabiņi ar diviem apmetumiem, trīs gaisa cilpiņas, 3 stabiņi ar diviem apmetumiem) nākamajā 3 gaisa cilpiņu atstarpē; izlaiž K cilpiņu; atkārto no * 4 reizes. Satamborē rindas sākuma augšējo no 4 gaisa cilpiņām – 36 stabiņi ar diviem apmetumiem un 6 trīs gaisa cilpiņu stūri.

Norauc.

Motīvu savienošana
Izvieto motīvus 6 joslās pa 8 motīviem un 5 joslās pa 7 motīviem. Turot divus motīvus ar labo pusi pret sevi, ar savienojuma stabiņu pievieno A krāsas pavedienu abu motīvu stūru vidējo gaisa cilpiņu aizmugurē vienlaicīgi, caur aizmuguri ar savienojuma stabiņiem satamborē kopā abu motīvu malas, beidzot tamborēt pie abu motīvu nākamā stūra vidējās gaisa cilpiņas.

Norauc.

Atkārto, lai savienotu motīvus joslās. Izvieto pārmaiņus īsās un garās motīvu joslas. Turot labo pusi pret sevi, tādā pat veidā satamborē kopā joslas, sākot tamborēt no stūra vidējās gaisa cilpiņas un noraucot pavedienu pie nākamā stūra vidējās gaisa cilpiņas.

Apmalojums
1. kārta: Turot labo pusi pret sevi, ar savienojuma stabiņu pievieno A krāsas pavedienu jebkurā no pamatcilpiņām un tamborē īso stabiņu katrā pamatcilpiņā, ārējo stūru 3 gaisa cilpiņu atstarpēs tamborē 5 īsos stabiņus. Divu sešstūru motīvu stūru savienojuma vietās tamborē šādi – īsais stabiņš pirmā sešstūra stūrī, abu sešstūru stūru vidējās gaisa cilpiņās tamborētos īsos stabiņus satamborē kopā, īsais stabiņš otrā sešstūra stūrī.
2. kārta: Turot labo pusi pret sevi, ar savienojuma stabiņu pievieno D krāsas pavedienu jebkurā no pamatcilpiņām un tamborē sekojoši – gaisa cilpiņa, (savienojuma stabiņš, gaisa cilpiņa) katrā kārtas pamatcilpiņā, savieno kārtas pēdējo un pirmo valdziņu.

Norauc.

Nobeigums
Ievelk diegu galus.

__________

Saīsinājumi:

A, B, C = krāsas A, B, C;

Sākuma kūlītis – SK. 3 gaisa cilpiņas, [apmetums, ievada adatu sākuma cilpiņā un izvelk cilpu (uz adatas 3 cilpiņas), apmet dziju ap adatu un izvelk caur 2 cilpiņām] divreiz; apmet dziju ap adatu un izvelk caur visām trim uz adatas esošajām cilpiņām.

Kūlītis – K. Vienreiz apmet pavedienu ap adatu, iedur to nepieciešamajā vietā, izvelk cilpiņu, apmetums, izvelk to caur divām cilpiņām,* (uz adatas 2 cilpiņas), vēl divas reizes atkārto to, kas ir starp zvaigznītēm *, taču katru reizi adatu dur vienā un tajā pašā iepriekšējās rindas pamatcilpiņā (uz adatas ir 4 cilpiņas), apmet pavedienu ap adatu, izvelk to cauri visām četrām cilpiņām.

Raksts publicēts žurnālā “Praktiskie Rokdarbi”.

LA.lv
IL
Ilze Līvmane
Praktiski
Latvija bez bērnunamiem. Tapuši vēl divi aprūpes centri 1
21 stundas
PR
Praktiski.lv
Praktiski
Cēzara salāti ar grilētu vistu un parmezānu
23 stundas
AG
Aija Geida
Praktiski
Karamelizēti āboli. Bērniem ļoti garšos!
1 diena

Lasītākie raksti

Par svarīgo

LE
LETA
Latvijā
Trīs partijas izstājas no JKP vadītajām valdības veidošanas sarunām
1 stunda
LE
LETA
Latvijā
Bordāns: Vecās oligarhiskās partijas noraka valdības izveidi
44 minūtes
LE
LETA
Latvijā
Gobzems: Visiem politiskajiem spēkiem vajadzētu nelielu psihoterapijas kursu
58 minūtes
LE
LETA
Dabā
Kādi laikapstākļi gaidāmi 18.novembrī? Jaunākā sinoptiķu prognoze
3 stundas
LA
LA.lv
Pasaulē
VIDEO. “Neesmu latviski runājusi kopš 18 gadu vecuma!” Londonā centīgi mācās latviešu valodu
35 minūtes