Daiļdārzs, Dārzs

Ziedošie eņģeļi – pelargonijas. Ļoti populāras Vācijā, pamazām ienāk Latvijā

Foto-rdsochi.ru

Kas ir eņģeļu pelargonijas? LAIMA ALŪKSNES NOVADĀ

Eņģeļu pelargoniju grupa izveidota, krustojot vairākas pelargoniju formas. Iegūtajiem hibrīdiem lapas ir līdzīgas lielziedu pelargonijām, tikai daudz mazākas. Krūmi ir kupli, zaroti, stāvi, ļoti bagātīgi zied sīkiem ziediņiem bez pelargonijām raksturīgā aromāta. Ziedi ir izturīgi pret vēju un lietu, labi iederas apstādījumos, puķu kastēs, iekarināmos podos. Augiem nepieciešama labi drenēta augsne un saulaina vieta. Eņģeļiem selekcionētas daudzas šķirnes, piemēram, ‘Tip Top Duet’, ‘Daphne’, ‘Mosquitaway Eva’, ‘Sophie’, ‘Velvet Duet’.

Pēc Jāņa Aldermaņa dārzniecības direktores Vijas Rožukalnes teiktā, eņģeļu pelargonijām piemīt daudz labu īpašību. Tās zied bez pārtraukuma, turklāt ļoti agri, pat agrāk nekā nokarenās pelargonijas. Bet ir arī būtiski trūkumi tāpat kā lielziedu pelargonijām (Pelargonium grandiflorum), piemēram, augus ļoti iecienījušas baltblusiņas. Eņģeļu pelargoniju spraudeņi maksā daudz dārgāk nekā citu pelargoniju grupu stādmateriāls.

Eņģeļu pelargonijas pašlaik ļoti populāras ir Vācijā, bet ne Latvijā. Pie mums apzaļumošanai visvairāk izmanto joslu jeb zonālās pelargonijas un efejpelargonijas.

Pievienot komentāru