Īpašums, Manas tiesības

Zemes iznomātāji katru gadu palielina nomas maksu. Vai viņus var kāds ierobežot?

Foto-LETA
Ilustratīvs attēls

Zemes iznomātāji kļūst arvien alkatīgāki – katru gadu pieaug nomas maksa. Varbūt Zemkopības ministrija vai Lauku atbalsta dienests var noteikt šīs summas griestus? VALDA BALVU NOVADĀ

– Tātad zeme tiek nomāta no privātpersonas. Nomas līgums ir civiltiesisks līgums, kurā zemes nomas maksu nosaka zemes īpašnieks un nomnieks, iepriekš vienojoties, – skaidro Zemkopības ministrijas Meža departamenta Zemes pārvaldības un meliorācijas nodaļas vadītāja vietniece Anna Bunte.

Valstij, tostarp Zemkopības ministrijai un Lauku atbalsta dienestam, nav tiesību ietekmēt un noteikt privātpersonu īpašumā esošo zemju iznomāšanas cenas. Vienīgais, ko šādā situācijā var darīt, – censties vienoties par abām pusēm pieņemamu nomas maksu.

10 Komentāri

 1. Esmu “alkatīgais” iznomātājs, kas ir iedomājies , ka par sava īpašuma izmantošanu ir tiesīgs gribēt arī taisnīgu samaksu.
  Pirmos 10 gadus meliorētu aramzemi iznomāju par nekustamā nodokļa summu.
  Laimīgais lielzemnieks uzskatīja šādu situāciju par ļoti taisnīgu. Saņēma visu EU atbalsta maksājumu summu un vēl protams visu ražu.
  Pēc tam tomēr sāku prasīt arī samaksu, kas nesasniedz pat 50 % no EU atbalsta maksājumu summas, par ražu nerumājot. Puisis nu ķluvis galīgi neapmierināts un nelaimīgs, jo no ienākumiem ko dod šis lz ha, kādi 15 ne vairāk procenti jāatdod zemes īpašniekam. Traki! Vai ne?

  1. ..un kāpēc alkatīgais PATS negrib apstrādāt savu zemi? Vieglāk jau neko nedarīt, un par pliku velti dzīvot zaļi. Ja godīgi, man šie “zemes īpašnieki”, kuri ir atguvuši savas zemes un neprot apstrādāt savus īpašumus – vienkārši riebj.. Nekas vairāk kā ņerkstēšana no viņiem nav dzirdēta.

 2. Tas, ka nomnieks saņem visu ražu ir normāli, jo tā ražas izaudzēšana arī kaut ko maksā, un diezgan daudz, ja grib labu ražu. Tā kā ražu ieskaitīt nomnieka ienākumos nedomāju, ka ir īsti pareizi. Tad jau izdevumi ražas iegūšanai būtu jārēķina uz zemes īpašnieku arī….

 3. Nav ne prātā “atņemt” ražu no iznomātāja.
  Bet “latviete” acīm redzami nesaprot pamatlietas- zeme ir mans īpašums un to apstrādāt vai iznomāt ir mans lēmums. Pie kam tās nav TIK daudz , lai apstrādāšana būtu ienesīga.
  jautājums ir cits: no mana “alkatīgā ” viedokļa zemes nomas cena LR ir pagaidām zemāka nekā tai vajadzētu būt.

 4. es gribetu redzet tos iznomatajus kuri nav apmierinati ar cenam.Ja no viniem neiznomatu zemi tad pasvaldiba liktu noplaut savus laukus ja ne tad sodus liktu maksat.Kas tad ir izdevigag pasam butu jamaksa nodoklis un plus noplausana. Un tas viss no savas kabatas butu jasedz un ienakumi nav. bankrts tad.LABAK IZNOMA VIZMAZ KADU EIRO SANEMU.

Pievienot komentāru