Praktiski
Receptes

Zemenes šokolādē – garda uzkoda un galda rota0

Foto: Aija Geida

Šis ir visvieglāk pagatavojamais našķis. Vajadzēs 500 g mazu, stingru ogu ar kauslapiņām, aptuveni 100 g piena vai tumšās šokolādes un mazos koka irbulīšus (tik, cik zemeņu gatavos). Ja ārā ir saulīte, šokolādi noliek uz palodzes un jau pēc 15 minūtēm tā būs izkususi. Protams, pareizāk ir šokolādi vispirms norūdīt (temperēt) un tad izkausētajā brūnajā masā pa vienai iemērkt zemeni – tad šokolāde nezaudēs kārdinošo spīdumu. Taču ātrāk ir izkausēt uz palodzes, atvērt iepakojumu, zemeni uzmanīgi uzdurt uz irbulīša, pagrozīt saldajā masā un iespraust pamatnē – bumbiera, ābola, persika, nektarīna vai aprikozes pusītē. Šādu zemeņu daudzumu var sagatavot 15 minūtēs. Turklāt ēdājiem var piedāvāt neņemt nost kauslapiņas, jo tās ir saldas un aromātiskas kā pašas zemenes, ne velti no sakaltētām ziemā gatavo tēju.

UZZIŅA

Lai šokolāde spīdētu

Šokolāde pēc izkausēšanas drīz vien sacietē, un viss kārdinošais spīdums zūd. Lai to saglabātu, šokolāde īpaši jānorūda jeb, profesionāļu valodā runājot, jātemperē. Ja ir virtuves termometrs, tas nav sarežģīti. Divas trešdaļas šokolādes sakapā ar nazi un maisot kausē ūdens peldē līdz +45 °C. Pēc tam trauku izņem no ūdens peldes, pievieno atlikušo trešdaļu un maisa, kamēr gabaliņi izkusuši. Aukstā šokolāde atdzesēs izkausēto aptuveni līdz +32 °C. Norūdīšana ir pabeigta, un var turpināt darboties.

PADOMS

Lai zemeņu dekori izdotos skaisti, svarīgi izvēlēties apaļas un simetriskas ogas, tāpēc jāpērk pusotras reizes lielāks daudzums, jo katra trešā zemene parasti tiek izbrāķēta.

LA.lv
IL
Ilze Līvmane
Praktiski
Pensijā – tikai 70 gadu vecumā? Klīst tādas runas…
17 stundas
AG
Aija Geida
Praktiski
Biešu salāti ar grauzdētām ķirbja sēklām
18 stundas
AG
Aija Geida
Praktiski
Dārzeņus ēdam par maz. Vairākas receptes ēdienkartes dažādošanai
21 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

ML
Māra Libeka
Veselam
Uz aptieku ne tikai pēc zālēm: aptiekās paplašinās pakalpojumu klāstu
1 stunda
SK
Skaties.lv
Latvijā
Baldonē atrod mucas ar aizdomīgu vielu. Teritorija norobežota
56 minūtes
Uldis Šmits
Pasaulē
Ievēlēta, bet…
8 stundas
MA
Māris Antonevičs
Latvijā
Māris Antonevičs: Priekšnieks aizmirsis solījumu? Versijas par JKP reakciju
1 stunda
LA
LA.LV
Dabā
Septiņas dienas valdīs vasarīgi silti laika apstākļi: jaunākā prognoze
16 stundas