Praktiski
Dārzs

Zālienam parādījušies dzelteni plankumi. Vai tā ir slimība, un kā tos novērst?0

“Mauriņam parādījušies dzelteni plankumi. Vai tā ir kāda slimība, un zālienu vajag pārsēt? Tas tika ierīkots šopavasar melnzemē un gruntī, kas izstumta, tīrot dīķi.” SABĪNE Pierīgā

“Mauriņa laukumi neizskatās pēc slimības skartām vietām, tie drīzāk liecina par trūkumiem,” skaidro dārzu ierīkotāja Maruta Kaminska. Var būt, ka no dīķa izstumta arī tā sauktā nedzīvā grunts un augiem katastrofāli trūkst barības vielu. Vēl iespējams, ka no dīķa ņemtā augsne ir pārāk skāba.

Speciāliste iesaka no dzeltenajiem laukumiem paņemt augsnes paraugus un veikt analīzes laboratorijā. Kad rezultāti būs zināmi, varēs rīkoties tālāk. Ja tas ir tikai barības trūkums, zāles laukumi varbūt kļūs zaļāki, ja tos gluži vienkārši pabaros ar pareizo mēslojumu. Kamēr gaida rezultātus, jau tagad bojātajās vietās var izkaisīt bioloģisko mēslojumu, kas iedzīvina augsni, piemēram, kādu no Bioefekta ražojumiem, biohumusu vai tā šķidro ekstraktu.

Tikai bojātos laukumus pārsēt nav jēgas, jo tie tik un tā būs redzami. Arī visu teritoriju pirms analīžu saņemšanas nevajag pārsēt.

Vēl jāpārdomā laistīšanas režīms. Iespējams, ka nogāzēs zālienam tā ticis daudz par maz.

LA.lv