Daiļdārzs, Dārzs

Zāles pļāvēju izdevīgi pirkt rudenī

zales_plavejs

Vai zāles pļāvēju traktoriņu labāk pirkt tagad, kad veikalos ir atlaides, vai pavasarī? Ja šoruden ne reizi neizdosies papļaut, vai braucamrīkam tas varētu skādēt? RAIVO CĒSĪS

– Pērkot zāles pļāvēju rudenī, kad lielākā daļa tirgotāju piedāvā ievērojamas atlaides, var būtiski ietaupīt. Piemēram, “John Deere” pļāvējiem patlaban ir izpārdošanas cenas un, iegādājoties modeli X165, var ietaupīt pat 1000 eiro, – skaidro SIA “Pakavs” speciālists Sandis Migla.

Ja zāles pļāvējs tirdzniecības vietā jau ir pārbaudīts un iedarbināts, tas nozīmē, ka visas smērvielas ir iepildītas un akumulators uzlādēts. Īpaša apkope pirms ziemas vairs nav nepieciešama, vienīgi jāparūpējas par akumulatoru. Ja arī rudenī nav pļauts, akumulatoru zāles pļāvējā ziemā atstāt nav vēlams. Glabājot to, spriegums ar laiku krītas, un līdz pavasarim akumulators var pilnībā izlādēties. Labāk to atvienot un vismaz reizi mēnesī uzlādēt no jauna.

Tāpat pļāvējs būtu jāsargā no pārlieku liela mitruma, glabājot to piemērotā novietnē.

Protams, jaudīgākajiem pļāvējiem ir pieejams arī aprīkojums darbam ziemā – riteņu ķēdes, atsvari un sniega lāpsta celiņu tīrīšanai. Šādu traktoriņu var izmantot visu gadu.

Pievienot komentāru