Praktiski
Mājas

Zaļā krāsa interjerā. Gaišā – dzīvespriekam, tumšā – atpūtai0

Publicitātes foto

Interjerā uz vienmērīgi zaļa toņa labi izceļas jebkuri krāsaini akcenti. Gaiši zaļais rada telpā priecīgu, pavasarīgu noskaņu, bet tumši zaļais (olīvu tonis) nomierina.

Ar siltajiem toņiem labi saderēs salātzaļais, bet sulīgi zaļais un tumši zaļie toņi lieliski izskatās kopā ar balto, dzelteno, brūno. Vēsi zaļais savukārt jākombinē ar jūras zilo un tirkīza toņiem. Lūk, daži piemēri biežāk izmantojamām kombinācijām:

* zaļais un baltais – klasisks salikums. Tīra un mierīga noskaņa, kas palīdz atpūsties pēc darba dienas. Derēs jebkurai telpai. Ja vēlas, var kombinēt ar dažiem spilgtāku krāsu – sarkaniem, oranžiem vai ziliem – akcentiem;

* zaļais un pelēkais – mierīgs salikums, kas rada komforta sajūtu. Var izmantot līdzīgi kā balto un zaļo;

* zaļais un melnais – smags salikums ar bagātīgu kontrastu. Biežāk izmanto modernos hai tek interjeros, kuros zaļais variējas no spilgti zaļa līdz ļoti gaišam tonim. Šajā salikumā nederēs tumši zaļais, tad tiks panākts ļoti smagnējs un nomācošs efekts;

* zaļais un sarkanais – viens no spilgtākajiem salikumiem, lai gan bieži sastopams dabā. Interjerā jāievēro likums – vienam no toņiem jābūt krietni bālākam par otru, lai iespaids neveidotos pārāk kliedzošs. Ļoti labs paņēmiens – zaļais kombinācijā ar balto + sarkani akcenti;

* zaļais un zilais – nomierinošs salikums. Vannas istabā un virtuvē piešķirs svaigumu, bet guļamistabā var šķist nedaudz par vēsu;

* zaļais un dzeltenais – visdzīvespriecīgākais salikums. Padara telpu saulainu, sasilda un sniedz enerģiju. Nav ieteicams guļamistabā, bet labi iederēsies viesistabā, virtuvē un bērn­istabā;

* zaļais un oranžais – ļoti silts salikums. Optimistiska noskaņa, spilgts iespaids. Labi derēs bērn­istabā;

* zaļais un brūnais – klasisks dabas paletes salikums. Bieži lieto ekoloģiskas noskaņas un kantri interjeros. Ļoti labi saskan ar citām krāsām, īpaši balto un dzelteno.

Apdare

Zaļā krāsa der jebkurai telpai. Svarīgi tikai pareizi izvēlēties piemērotāko toni. Tumši zaļais vairāk piemērots kabinetam vai sabiedriskām telpām. Visi gaišie (salātzaļš, dzeltenīgi zaļš, maigi zaļš) un pasteļtonis lieliski derēs guļamistabai, bet vislabāko efektu var iegūt, lietojot matētu krāsu.

Salātzaļais labi iederēsies virtuvē, bērnistabā, vasaras mājas telpās. Savukārt zaļi dzeltens kombinācijā ar smilšu toni atsvaidzinās ēdamistabu un piešķirs dzīvojamajai istabai gaišu, klasisku noskaņu.

Mēbelēs


Korpusa mēbelēs labāk izmantot gaiši zaļo krāsu. Īpaši labi tā izskatās virtuves iekārtā – radot dzīvespriecīgu noskaņu un mazinot apetīti. Savukārt tumši zaļš dīvāns vai atpūtas krēsls tā vien aicina uz mierīgu atpūtu.

Aksesuāros

Ja negribas, lai zaļā krāsa pārņem visu mājokli un tās tonis mēbelēs šķiet pārāk spilgts, to var izmantot tikai detaļās. Svaiguma sajūta saglabāsies, bet zaļā nebūs pārāk daudz.

Virtuvi vai ēdamistabu var atsvaidzināt ar zaļiem aizkariem un gald­autu, bet dzīvojamajā istabā izmantot zaļus spilvenus, zaļu lampas abažūru un kādu dekoratīvu vāzi vai trauku. Bērnistabā labi iederēsies zaļas mantu kastes un paklājs, bet priekšnamu interesantāku padarīs tirkīzzaļi akcenti.

LA.lv