Praktiski
Manas tiesības

VSAA ģimenes valsts pabalstu starpību un piemaksas izmaksās līdz aprīļa beigām0

Foto-Fotolia

Tā kā no 1.janvāra tiesības saņemt ģimenes valsts pabalstu ir par bērnu līdz viņa 20 gadu vecumam, Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra (VSAA) starpību par šo laika periodu no janvāra, par kuru ir tiesības pabalstu saņemt, un ģimenes valsts pabalstus, kurus sāks maksāt no 1.marta, izmaksās līdz 30.aprīlim.

Kā aģentūru LETA informēja VSAA, no 1.janvāra tiesības saņemt ģimenes valsts pabalstu ir par bērnu līdz viņa 20 gadu vecumam, kamēr viņš mācās vispārējās izglītības vai profesionālās izglītības iestādē un nav stājies laulībā. Starpības izmaksa attiecas arī uz gadījumiem, kad bērnam laika periodā līdz 2018.gada aprīlim aprit 19 gadi un pabalsta izmaksa tiek pārtraukta.

Vienlaikus VSAA norādīja, ka izglītības iestādes izdota izziņa aģentūrai nav nepieciešama, jo tā informāciju saņems no Izglītības un zinātnes ministrijas un pabalstu pārrēķinās bez pabalsta saņēmēja iesnieguma, izmantojot informāciju par ģimenes valsts pabalsta saņēmējiem un informāciju, par cik bērniem katram saņēmējam ir piešķirts ģimenes valsts pabalsts.

Tāpat no 1.marta ģimenes valsts pabalsta saņēmējam par divu un vairāku bērnu audzināšanu no viena gada vecuma līdz 20 gadiem būs piemaksa. Par diviem bērniem – 10 eiro, par trīs bērniem – 66 eiro, bet par katru nākamo bērnu – par 50 eiro lielāka piemaksa nekā par iepriekšējo, proti, par četriem bērniem vecāki saņems 116 eiro mēnesī, par pieciem bērniem – 166 eiro mēnesī. VSAA aprēķinās piemaksas par periodu no 1.marta un izmaksās tās ne vēlāk kā līdz 30.aprīlim.

Kā piemēru VSAA min, Annu, kurai ir trīs bērni. Pirmais bērns ir 19 gadus vecs un mācās 12.klasē, otrais bērns, kuram ir 17 gadi, mācās profesionālās izglītības iestādē un saņem stipendiju, trešajam bērnam ir deviņi gadi. Anna līdz 2017.gada 31.decembrim saņēma ģimenes valsts pabalstu 34,14 eiro tikai par trešo bērnu, bet no 1.janvāra Annai pienākas arī ģimenes valsts pabalsts par otro bērnu 22,76 eiro un par pirmo bērnu 11,38 eiro mēnesī. VSAA pārskatīs pabalsta apmēru un līdz 30.aprīlim izmaksās ģimenes valsts pabalstu par janvāri, februāri, martu un aprīli. Papildus no 1.marta Anna saņems piemaksu 66 eiro apmērā pie ģimenes valsts pabalsta par trīs bērnu audzināšanu. Turpmāk no maija Anna saņems 68,28 eiro ģimenes valsts pabalstu, kas kopā ar piemaksu būs 134,28 eiro.

VSAA informē, ka, pārtraucot bērnam mācīties vispārējās izglītības vai profesionālās izglītības iestādē vai arī, sasniedzot 20 gadu vecumu, pabalsta un piemaksas apmērs tiek pārrēķināts vai izbeigta tā izmaksa.

LA.lv