Praktiski
Mājas

Vienkāršs veids, kā iztīrīt veļasmašīnu ar četriem neierastiem līdzekļiem0

Foto: PantherMedia/SCANPIX/LETA

Atklāti varu teikt, ka neatceros, kad pēdējo reizi būtu tīrījusi savu veļasmašīnu, vietnē “en.newsner.com” raksta kāda blogere.

Cepeškrāsni? Protams. Virtuves skapīšus? Tīru tos regulāri. Bet veļasmašīnu? Es pat nedomāju, ka tā ir lieta, kas var kļūt netīra. Protams, tā ir nepareiza domāšana.

Vairākums baktēriju spēj izdzīvot, ja tu mazgā veļu zemā temperatūrā. Vēl vairāk – šādā vidē tās var vairoties. Turklāt var sākt augt pelējums un sēnītes, kas piešķir apģērbam un gultas veļai nepatīkamu smaku.

Par laimi, mēs atradām vienkāršu pamācību zviedru laikrakstā “Expressen” par to, kā padarīt veļasmašīnu pilnīgi tīru – vajadzīgi tikai četri līdzekļi, un to paveikt nepavisam nav sarežģīti.

Kas tev būs vajadzīgs:
Ūdens
Citronskābe
Askorbīnskābe
Veļas mazgāšanas tabletes

Kā mazgāt veļasmašīnu:
1. Pirmā lieta, kas tev jādara, ir jāatver nodalījums, kurā tu parasti lej mazgāšanas pulveri vai šķīdumu. Ja tu ieraugi pelējumu, nomazgā to.
2. Ielej sešus litrus ūdens veļasmašīnas tvertnē. Tad samaisi paciņu askorbīnskābes ar siltu ūdeni un citronskābi un arī ielej to veļasmašīnas tvertnē.
3. Iedarbini veļasmašīnu uz visgarāko programmu, kurā ietilpst pirmsmazgāšana, galvenā mazgāšana un papildu izgriešana vismaz 90 grādu temperatūrā pēc Celsija.
4. Atver un iztīri filtru.
5. Tagad pievieno sešas pulvera tabletes un iedarbini veļasmašīnu tajā pašā režīmā, kuru izmantoji iepriekš.
6. Paņem sūkli un iztīri veļasmašīnas tvertni.
7. Pievieno vēl sešas veļas pulvera tabletes un iedarbini kādu citu mazgāšanas programmu.
8. Tagad tu redzi, cik tīra ir kļuvusi tavas veļasmašīnas iekšpuse. Tā lieliski izmazgās tavas netīrās drēbes. Pēc katras mazgāšanas reizes zināmu laiku atstāj veļasmašīnas durtiņas vaļā, lai tās iekšpuse kārtīgi izžūtu.
Avots: “Newsner”

LA.lv