Praktiski
Mājas

Viedās tehnoloģijas mājsaimniecībās ienāk ļoti pakāpeniski, īpaša interese par novērošanas un dzīvnieku izsekošanas ierīcēm0

Foto: Pexels

Kā liecina vadošā mobilo sakaru operatora “Tele2” un pētījumu aģentūras “Norstat” veiktā aptauja, Latvijas iedzīvotāji visbiežāk savam mājoklim vēlētos iegādāties viedierīces, kas kalpo tā drošībai un uzraudzībai.

Proti, gandrīz puse respondentu (46%) par noderīgāko viedierīci mājai atzīst novērošanas kameru, savukārt otrs populārākais viedpalīgs ir durvju videozvans (33%).

Kā vērtīgas un nepieciešamas viedierīces mājoklim aptaujātie norāda arī tās, kuras saistītas ar enerģijas taupīšanu un atvieglo saimniekošanu.

Ceturtā daļa aptaujāto vēlētos iegādāties apkures regulēšanas ierīces, kas sniedz energoefektivitātes iespējas mājoklī.

Savukārt 23% iedzīvotāju labprāt ierīkotu mājā gudrās rozetes, kurās elektrības padevi var ieslēgt vai izslēgt attālināti ar viedtālruņa palīdzību.

Turklāt novērojama proporcionāla attiecība starp vēlmi aprīkot mājokli ar gudrajām ierīcēm un cilvēku skaitu mājsaimniecībā. Jo lielāka ģimene, jo lielāka nepieciešamība pēc iespējām un ērtībām, ko sniedz viedās tehnoloģijas. Vajadzību pēc gudrās mājas risinājumiem vairāk izjūt ģimenes ar bērniem.

“Dzīvojam digitalizācijas laikmetā un viedās tehnoloģijas arvien vairāk ienāk mūsu ikdienā, ļaujot optimizēt izmaksas, piemēram, par apkuri vai elektrību, kā arī atvieglo ikdienas darbu veikšanu un paaugstina drošību. Latvijā, salīdzinot ar ASV vai Rietumeiropas valstīm, viedās tehnoloģijas mājsaimniecībās ienāk ļoti pakāpeniski. Tas ir saistīts ar dažādiem aizspriedumiem par šo iekārtu funkcionalitāti un uzticēšanos tehnoloģijām, kā arī to, ka atsevišķas no viedierīcēm vēl neatpazīt latviešu valodu. Patiesībā gan daudzas no tām ir ļoti viegli darbināmas –nepieciešams tikai viedtelefons ar mobilo internetu,” stāsta Dace Škrabe, “Tele2” mazumtirdzniecības departamenta direktore.

Interesanti, ka tie cilvēki, kuriem ir mājdzīvnieki, ļoti novērtē arī viedierīces, kas palīdzētu par tiem rūpēties.

Vienas no populārākajām aptaujā norādītajām lietām – mājdzīvnieku izsekošanas ierīces, kas ļauj noteikt suņa vai kaķa atrašanās vietu.
Cits piemērs – digitāla dzīvnieku barotava, kas dotu iespēju par savu mīluļu pusdienām un vakariņām parūpēties attālināti, ja saimnieku nav mājās.

LA.lv
IL
Ilze Līvmane
Praktiski
Pensijā – tikai 70 gadu vecumā? Klīst tādas runas…
17 stundas
AG
Aija Geida
Praktiski
Biešu salāti ar grauzdētām ķirbja sēklām
18 stundas
AG
Aija Geida
Praktiski
Dārzeņus ēdam par maz. Vairākas receptes ēdienkartes dažādošanai
21 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

ML
Māra Libeka
Veselam
Uz aptieku ne tikai pēc zālēm: aptiekās paplašinās pakalpojumu klāstu
2 stundas
SK
Skaties.lv
Latvijā
Baldonē atrod mucas ar aizdomīgu vielu. Teritorija norobežota
1 stunda
Uldis Šmits
Pasaulē
Ievēlēta, bet…
9 stundas
MA
Māris Antonevičs
Latvijā
Māris Antonevičs: Priekšnieks aizmirsis solījumu? Versijas par JKP reakciju
2 stundas
LA
LA.LV
Dabā
Septiņas dienas valdīs vasarīgi silti laika apstākļi: jaunākā prognoze
16 stundas