Daiļdārzs, Dārzs

Videi draudzīgie “Kalna Pakalnieši”

Foto - Uldis Muzikants

Viena no tūristu iemīļotākajām vietām Rankas pagastā ir vides veselības saimniecība “Kalna Pakalnieši”, kur lieli un mazi ciemiņi var līdzdarboties maizes cepšanā, siera siešanā un saldējuma gatavošanā, iepazīties ar saimnieces garšaugu un mētru kolekciju, atpūsties no ikdienas steigas, dodoties ar laivām pa Gauju vai izbraucienā ar velosipēdu, kā arī izbaudīt citus ne mazāk vilinošus ekotūrisma piedāvājumus. Ekstrēmākas atpūtas cienītājiem jaunais saimnieks piedāvā uzspēlēt peintbolu.

Neieslīgt rutīnā

Kalniņu ģimene “Kalna Pakalniešos” saimnieko nepilnus trīsdesmit gadus, bet vides veselības saimniecība pastāv astoto gadu. Katrs gads nāk ar pārmaiņām, un tas mājas saimniekiem – Guntai, viņas dēliem Gatim un Auseklim, Gata sievai Janai – neļauj apstāties un ieslīgt rutīnā. Sākuši ar vienu gotiņu un kartupeļu lauciņu, bet tagad apsaimnieko vairāk par simt hekt­āriem. Lielāko daļu no tiem aizņem ganības un mežs. Netālu no mājām skraidelē prāvs aitu ganāmpulks.

Kādreiz bijušas arī desmit slaucamas govis, tagad paturētas četras. Sieru un saldējumu “Kalna Pakalniešos” gatavo tikai no pašu ražotiem piena produktiem. Māju saimniece Gunta Kalniņa (attēlā) ir pārliecināta – kvalitatīva produkta galvenais priekšnoteikums ir labas izejvielas.

Saimnieki sarūpējuši daudzveidīgas atpūtas iespējas bērniem, kuri var piedalīties dažādu prasmju darbnīcās, lasīt meža ogas un sēnes, iepazīties ar ārstniecības augiem dabā un, atgriezušies mājās, pēc sirds patikas samīļot visus tradicionālos lauku sētas iemītniekus – jēriņus, teliņus un trusīšus.

– To, cik pilsētas bērniem viss nepieciešams, apliecina tas, ka mazie gatavi šeit dzīvoties līdz tumsai un daudzi prasa, lai vecāki ved šurp vēl un vēl. Biežākie ciemiņi atbraucot uzreiz skrien uz kūti pārbaudīt vistu pērkli un skatīties, kā klājas teliņam, – stāsta Gunta. – Savukārt pieaugušie var izbaudīt vakaru lauku pirtiņā. Reizēm, lai justos labāk, pietiek kopā ar saviem mīļajiem, nesteidzīgi tērzējot, pasēdēt pie kamīna.

 

Pievienot komentāru