Daiļdārzs, Dārzs

Vēlos sētu apaudzēt ar mežvīnu. Kā to labāk izdarīt?

Foto - Shutterstock

Kā pavairot mežvīnu, kam rudenī lapas krāsojas skaisti sarkanas? Vēlos ar to apaudzēt sētu. RASMA JELGAVĀ

Vēlu rudenī pirms nobiršanas lapas spilgti sārtos toņos krāsojas pieclapu mežvīnam (Parthenocissus quinquefolia). Tā ir ātraudzīga, kāpelējoša liāna, kas zied jūlijā un vēlāk veido zilganmelnas ogas ar apsarmi. Sēklas ienākas septembra beigās.

Pavairojot veģetatīvi, noliektņiem izmanto spēcīgi augošus dzinumus, tos pavasarī noliec, ar kāsīti piestiprina un aprauš ar auglīgu augsni. Nākamā gada pavasarī apsakņojušos dzinumus atdala un stāda pastāvīgā vietā.

Ja ievāktas sēklas, tās izsēj rudenī vai pavasarī pēc divu mēnešu stratifikācijas +5 °C temperatūrā. Sēklas sadīgst tā paša gada pavasarī. Paliekošā vietā mežvīnus stāda pēc pāris gadiem.

1 komentārs

  1. Apaudzēt sētu ar mežvīnu,izskatās jau skaisti,kamēr nesākas problēmas ar to,ka mežvīna galotnes sāk uz visām pusēm iesakņoties arī zemē.Tad apkārtējie augi tiek pārņemti un iznīcināti pilnībā.Man aizgāja postā gan kaukāza plūme,gan ķirsītis,gan arī pa zemi visu laiku līda plēves siltumnīcā.Pilna zeme ir ar saknēm tā kā ar vārpatām.Visu laiku ciešu no kaimiņu apstādītā žoga ar mežvīteni.Tā kā jāpadomā,kā ierobežot ,lai netraucētu gan citus,gan sevi.

Pievienot komentāru