Praktiski
Dārzs

Vēlīnie ziedkāposti: kad ir īstais laiks tos izstādīt uz lauka?0

Foto-Fotolia

Kad jāizstāda uz lauka ziedkāposti vēlai ražai? INESE TUKUMA NOVADĀ

SIA IR direktors Aivars Presnikovs teic – audzējot ziedkāpostu dēstus rudens ražai, tie izaug ātrāk nekā pavasarī sētie, t.i., gandrīz mēneša laikā. Dēstus ieteicams izstādīt laukā jūlija sākumā, vidū. Jāņem vērā, ka uz rudens pusi ziedkāpostiem augšanas ātrums samazinās, tādēļ universālās šķirnes ar veģetācijas periodu 75–80 dienas jāizstāda agrāk (jūnijā). Audzēšanai rudenī kā vienu no piemērotākajām agronoms min ‘Bruce F1’, jo tā ir agrīna, pašsedzoša šķirne ar īsu veģetācijas periodu (~ 68 dienas). Dēstus vislabāk audzēt kasetēs 3 x 3 cm vai 4 x 4 cm (neder lielāka izmēra, jo tādā dēsts ilgāk augs, līdz piesakņos to pilnu).

Nedrīkst ziedkāpostus stādīt sabiezināti. Jaunās šķirnes veido spēcīgi augošas platas lapas, līdz ar to augiem vajadzīga liela augšanas telpa (65 x 70 cm). Sastādot par ciešu, rodas nepietiekams apgaismojums, veidojas mazākas galviņas, augi sliktāk vēdinās, un tas rosina slimību izplatību.

Audzēšanas laikā vislielākā rūpība jāpievērš laistīšanai un mēslošanai. Labas ražas ieguvē būtiska nozīme ir mikroelementiem, īpaši boram un molibdēnam, tāpēc pamatmēslojumā noteikti jāiestrādā kompleksais mēslojums, kas satur šos mikroelementus. Papildmēslojumā pēc pāris nedēļām var dot kalcija nitrātu (15–20 g/m2). Noteikti nedrīkst aizmirst par mitruma nodrošinājumu.

LA.lv