Īpašums, Manas tiesības

Vēl nemainīs īpašumu kadastrālo vērtību

Foto - Shutterstock

Grozījumi Nekustamā īpašuma valsts kadastra likumā paredz, ka nekustamo īpašumu kadastrālā vērtība līdz 2020. gadam nemainīsies.

Saskaņā ar likuma grozījumiem 2014. gadā apstiprinātā kadastrālo vērtību bāze, kas bija spēkā pērn un ir spēkā šogad, tiks piemērota arī 2018. un 2019. gada kadastrālās vērtības aprēķinam. Tādējādi saistībā ar plānotajām nodokļu politikas pārmaiņām plānots novērst nekustamā īpašuma vērtības pieaugumu tuvākajos gados. Grozījumi arī nosaka, ka zemei, kuras lietošanas mērķis ir dzīvojamā apbūve (individuālā un daudzdzīvokļu) un kurai reģistrēts apgrūtinājums – kultūras piemineklis –, aprēķinot kadastrālo vērtību 2018. un 2019. gadam, piemēros koeficientu 0,7.

Normu, kas paredz kadastrālo vērtību bāzi izstrādāt atbilstīgi situācijai nekustamā īpašuma tirgū pirms pusotra gada, piemēros, tikai izstrādājot kadastrālo vērtību bāzi 2020.–2023. gadam.

Tomēr nākamajos gados kadastrālās vērtības kāpums skars ēkas, kas pirmreizēji ekspluatācijā nodotas pēc 2000. gada 1. janvāra. Tām patlaban kadastra vērtība nereti ir daudz zemāka nekā tirgus vērtība – sasniedz tikai 39% no tirgus vērtības.

Valsts zemes dienestam līdz nākamā gada 30. martam jānovērš konstatētās nepilnības un jāizstrādā uzlabojumi kadastrālās vērtēšanas metodikā. Tur­pmāk kadastrālo vērtību bāzi izstrādās un apstiprinās valdība reizi četros, nevis divos gados. Likuma grozījumi arī ļaus Nekustamā īpašuma valsts kadastra likumā novērst vairākas praksē atklātas problēmas sakarā ar kadastra objektu reģistrāciju vai to datu aktualizāciju Kadastra informācijas sistēmā.

3 Komentāri

  1. Paldies mīlājai valdībai un vismīļajam VZD, ka 10 -15 reizes palielināja kadastrālo vērtību apgrūtinātajai ar mājām zemei zem daudzdzīvokļu mājām, kurai ir apgrūtinājumi arī ar citiem šīs zemes lietotājiem – Lattelecom, Latvenergo kanalizācija, Rīgas ūdens u.c. kas neļau rīkoties ar šo zemi, labiekārtot šo iemeslu dēļ, bet maksu ar kadastŗālās vērtības paaugstināšanu sacēla kā aptrakuši, kā prātu zaudējuši, k;ā noziedznieki uz upuri. Mājas atstātas bez pārvaldes, naudu izsaimnieko apsaimniekotāji astronomiskās summās, valsts aizsardzības dzīvokļiem nav .

  2. Jā, tiešām šķiet, ka šis Zemes dienests rīkojas pilnīgi pēc sev zināmiem noteikumiem, tikai ne savas zemes pavalstnieku interesēs. Tik daudz muļķību sastrādāts, bet vēl nav gala, kļūdas NETIEK LABOTAS. Izrādās, ka Latvijā par zemi jāmaksā 10X un katru reizi arvien dārgāk, neskatoties, ka sen jau par to samaksāts. Tas pats par mājām un dzīvokļiem. Jau uzbūvētas, pirkti materiāli, visi nodokļi nomaksāti, bet izrādās vajag VĒL un VĒL. Galu galā šši mājas un dzīvokļi nemaz vairs nepieder cilvēkam – pamatiedzīvotājam, bet NODOKĻU IEVĀCĒJIEM.
    Ja aptrūkstas nauda pensionāram ko maksāt lieko nodokli, Tavu dzīvokli vai māju VIENKĀRŠI ATSAVINA.
    LŪK “DROŠĪBAS ” SAJŪTA IEDOTA VISAM MŪŽAM!! Mīliet savu zemi! Vai bija vērts stāvēt uz barikādēm – tāds ir jautājums.

Pievienot komentāru