Praktiski
Mājas

Vecu rokturu vietā – jauni, oriģināli 16

Foto – Vivanta Volkova

Mēbeļu rokturi mēdz nolietoties, salūzt vai gluži vienkārši apnikt. Bet tos iespējams nomainīt ar jauniem, kas var būt gluži cita stila, piešķirot mēbelēm jaunu veidolu.

Ja gadījumā trūkst tikai kāda viena podziņa durvīm, to var aizstāt ar cita veida un rakstura rokturi, ko var arī grezni rotāt, piemēram, ar aizkaru pušķiem. Vajadzēs tikai pārskrūvēt esošos rokturus tā, lai atšķirīgais būtu pie durtiņām, kas ir nepāra vai īpašas. Liels lentes vai mākslīgo ziedu pušķis varētu būt arī skaists rotājums īpašā svētku dienā.

Izlemjot mainīt visus rokturīšus uzreiz, galvenais ir nomērīt attālumu starp asīm, iespējamo durvju paneļa biezumu un arī skrūves diametru. Sekojot modes tendencēm, vispirms jāraugās, lai visas mēbeles būtu vienā stilā, lai viss mājoklis kopā veidotu vienu stāstu par jums un jūsu ģimeni. Raksturs varētu nedaudz mainīties varbūt tikai atšķirīgās telpās, kaut gan virtuvē mēs visi gribam saimniekot pārpilnībā, vannasistabā ievērot austrumniecisku minimālismu vai arī tropiski radošu kokteili, bet viesus uzņemt izturētā lielpilsētas atturībā vai arī atgādināt par dzimtu, no kuras nākam.

Verandā vai jauniešu istabā iederas pašu darināti rokturi no virvēm, lentēm vai kādas interesantas, atrastas saknes. Tie veido dinamisku vidi un tad, kad apnikuši, viegli nomaināmi.

Atjaunojot vērtīgu antikvāru mēbeli, labāk piemeklēt furnitūru, kas ir ne tikai dekoratīva, bet arī atbilst attiecīgā laika un zemes tradīcijām. Tolaik rokturi bija ilgi, rūpīgi un smalki veidoti, lieti un slīpēti, tā veidojot nu jau muzejiskas vērtības. Mākslinieku vai pat juvelieru darbnīcā var meklēt stila rokturīšus, bet interesantus eksemplārus, tostarp kalēja darbus, var atrast arī lielveikalos.

LA.lv