Praktiski
Manas tiesības

Vectēvs lieto mazmeitas auto. Kā mašīnu reģistrēt cita turējumā?0

Foto: PavelL L photo and video/SHUTTERSTOCK

Esmu II grupas invalīds. Izmantoju mašīnu, kura pieder manai mazmeitai. Kā varētu noformēt, lai mašīna būtu manā turējumā? Cik par šādu noformējumu jāmaksā? PĒTERIS MADONĀ

VAS Ceļu satiksmes drošības direkcija (CSDD) sabiedrisko attiecību daļas vadītājs Jānis Aizpors informē, ka transportlīdzekļa īpašniekam ir iespēja reģistrēt transportlīdzekļa faktisko lietotāju, norādot viņu kā turētāju reģistrācijas apliecībā, kā arī nomainīt reģistrēto turētāju pret citu.

Turētāja reģistrāciju var veikt CSDD klientu apkalpošanas centrā transportlīdzekļa īpašnieka un turētāja (turētāja maiņas gadījumā – no jauna norādāmā turētāja) vai šo personu pilnvarotu personu klātbūtnē. Transportlīdzekļa īpašnieks un reģistrējamais turētājs var arī pilnvarot kādu no reģistrācijā iesaistītajām personām vai citu personu pārstāvēt sevi CSDD. Pilnvarojuma atzīmi pilnvaras devējs var izdarīt jebkurā CSDD klientu apkalpošanas centrā vai e-CSDD.

Maksa par reģistrācijas apliecību ir 12,28 eiro, jāapmaksā arī ekspluatācijas nodoklis līdz mēnesim (to ieskaitot), kad tiks reģistrēts turētājs.

LA.lv