Īpašums, Manas tiesības

Veca, pamesta automašīna: kā to norakstīt

Foto-oljasimovic/Fotolia

Ko darīt ar galīgi vecu automašīnu, kas pamesta stāv pagalmā, taču joprojām ir reģistrēta uz mana vārda? Kā to norakstīt? GEORGS RĪGĀ

Likums nosaka, ka transportlīdzekļa īpašniekam jānodrošina, lai jebkurš tā īpašumā esošs nolietots transportlīdzeklis tiktu nodots apstrādes uzņēmumam. Tā pieņemšanas punktā automašīna jāpieņem bez jebkādām izmaksām, ja tai netrūkst nozīmīgāko sastāvdaļu – motora, stūres mehānisma, šasijas, transmisijas, kā arī ja tajā nav papildu atkritumu un tā nav reģistrēta komercķīlu reģistrā.

Transportlīdzekli apstrādes uzņēmumam var nodod pats īpašnieks vai persona, ko viņš rakstveidā pilnvarojis. Pieņemot transportlīdzekli, apstrādes uzņēmums īpašniekam izsniedz likvidācijas sertifikātu, kā arī elektroniski paziņo par šo transportlīdzekli Ceļu satiksmes drošības direkcijai. Pēc tam īpašnieks vai apstrādes uzņēmums to varēs norakstīt, iesniedzot Ceļu satiksmes drošības direkcijai likvidācijas sertifikātu.

5 Komentāri

  1. Jautajums jau bija pavisam cits ,bet nu jaa atbilde tada oficala. Nu lieta tada ja 5 gadi nelietos neies apskati nebus uzskaitee csdd pats norakstis . valst pienema likumu lai nekrajas metalluzni uzskaitee tad noraksta

  2. Ir atnākusi vasara, kura zied pilnā plaukumā. Vai pāršķirsi lapu savā dzīvē, atstājot pagātnē, kas pieder pagātnei, atverot durvis dzīvei, par kādu vienmēr esi sapņojusi? Jauns auto, sava dzīves telpa, jauni draugi, piepildītas attiecības, vaļasprieks un aizrautība ar dzīvi. Padari 2018. par labāko gadu, ko esi piedzīvojusi!
    Piedalies lielākajās Rietumeiropas un Amerikas loterijās un esi gatava jebkurām dabas un savām kaprīzēm jau pēc nākošās nedēļas nogales. Reģistrējies pie licensēta brokera https://goo.gl/X17csF , saņem bezmaksas biļeti un sāc jaunu dzīvi, kas pārspēj tavus vispārdrošākos sapņus!

Pievienot komentāru