Praktiski
Manas tiesības

VDI pastiprināti pārbaudīs būvniecības uzņēmumus0

Foto-Romolo Tavani/Shutterstock

Valsts darba inspekcija ziņo, ka būvniecības uzņēmumos tiek sākta pārbaude par darba aizsardzības normatīvo aktu prasību ievērošanu, kuras galvenais mērķis ir nelaimes gadījumu skaita mazināšana. Pārbaude norisināsies visā Latvijā un ilgs līdz pat aktīvās būvniecības sezonas beigām.

Statistikas dati liecina, ka pēdējos divos gados būvniecībā ir nemainīgi liels nelaimes gadījumu skaits, – gadā notikuši 44 smagie un letālie nelaimes gadījumi. Pagājušajā gadā piektā daļa smago nelaimes gadījumu un ceturtā daļa letālo nelaimes gadījumu darbā notikuši tieši būvniecībā. Visbiežāk darbinieki traumas guvuši, krītot no liela augstuma, bet būvobjektos šādam darbam obligāti jābūt nodrošinātam ar atbilstīgiem kolektīvajiem un individuālajiem aizsardzības līdzekļiem.

Šogad pārbaudes laikā pastiprināta uzmanība tiks pievērsta arī pilsētu ielu un valsts autoceļu remontdarbiem: tranšeju un sastatņu drošībai, nodarbināto nodrošinājumam ar kolektīvajiem un individuālajiem aizsardzības līdzekļiem, to lietošanai, bīstamo vietu norobežojumam. Paralēli tiks pārbaudīta arī Darba likuma prasību ievērošana, piemēram, rakstveida darba līgumu esamība, faktiskā darba laika uzskaite u.c.

LA.lv