Praktiski
Receptes

Vareņiki ar kartupeļiem, biezpienu, ķiršiem0

Foto: Ilze Pētersone

Gatavo mīklu. 1 – 1,2 kg miltu pievieno 4 olas, ēd. k. olīveļļas, tējk. sāls un 200 – 300 g ūdens. Mīca tik ilgi, kamēr vairs nelīp pie rokām, mīklai jābūt stingrai un blīvai. Liek pusstundu atpūtināt ledusskapī, pirms gatavošanas patur istabas temperatūrā apmēram 20 min. Izrullē mīklu plānā kārtā, ar glāzi vai krūzīti izspiež aplīšus, piepilda ar maisījumu un aizdara, maliņu aizlokot pīnē. Vāra vieglā sālsūdenī, kamēr uzpeld un mīkla iegūst dzeltenīgu nokrāsu. Parasti vareņikus sagatavo vairāk nekā nepieciešams maltītei, atlikušos saldētavā sasaldē uz paplātes, kas pārkaisīta ar miltiem.

Gatavo pildījumus

• Izvāra kartupeļus, sastampā putrā un piejauc eļļā apceptus, smalkos gabaliņos sagrieztus sīpolus, sāli. Ar kartupeļiem pildītus vareņikus pasniedz pārlaistītus ar kūpinātu cauraudzi, kas apcepts gabaliņos kopā ar sīpoliem, gaļas neēdājiem – ar sviestā saceptiem sīpoliem.

• Biezpienam pievieno olu un nedaudz sāls, var arī nedaudz rīvēta muskatrieksta. Ar biezpienu pildītus vareņikus pasniedz ar krējumu un cukuru.

• Ķiršu vareņiku pildījumam izmanto ar cukuru apkaisītus ķiršus bez kauliņiem. Pasniedz ar skābo krējumu un cukuru vai ķiršu sīrupu.

LA.lv