Praktiski
Mājas

Var siltināt arī senas guļbūves pamatus. Skaidro būvnieks Māris Stiprais0

Induļa Burkas zīmējums

Kā siltināt pirms 80 gadiem būvētas guļbūves pamatus? Telpās aukstums ieplūst caur grīdu. Pamati ir nelīdzeni, veidoti no laukakmeņiem. Vietām akmeņi kustas, jo java, kas tos saista, kļuvusi irdena. Kā rīkoties? MARGITA SPROĢE

Skaidro būvfirmas “KMT Projekts” valdes loceklis Māris Stiprais: – Lai nosiltinātu šādus pamatus, vispirms tie jāatrok no ārpuses. Ja akmeņu mūris drūp, šis darbs jāveic pa nelieliem posmiem.

Pamatiem jāizveido armēta betona atbalsta siena. Tā, pirmkārt, nodrošinās veco pamatu stabilitāti, otrkārt, veidos līdzenu virsmu, uz kuras var klāt hidroizolāciju un modernos siltināšanas materiālus.

Betonam jābūt ap 15 cm biezam. Vislabāk, ja to var iestrādāt arī zem pamatu mūra, veidojot stabilu atbalstu. Lai saistītu betona lējumu ar vecajiem pamatiem, izturīgākajās vietās vecajos pamatos iestiprina armatūras stieņus, kas beidzas jaunajā betonējumā.

Tad ierīko hidroizolāciju un piestiprina ekstrudētā putu polistirola loksnes 100 mm biezumā un vēl vienu aizsargkārtu no ruberoīda vai apmetuma no putu polistirola līmes. Kad tas izdarīts, tranšeju var aizbērt. Obligāti jāierīko lāsenis, kas pamatus sargās no lietusūdens.

LA.lv