Praktiski
Manas tiesības

Vai var kaut ko piemaksāt, lai pēc dažiem gadiem saņemtu lielāku pensiju?0


Ilustratīvs attēls
Ilustratīvs attēls
Foto: Pixabay

Ja strādāju mikrouzņēmumā, vai varu vēl kaut ko papildus piemaksāt, lai pēc dažiem gadiem saņemtu lielāku pensiju? Ja tas ir iespējams, kur man jādodas? LUDMILA IKŠĶILES NOVADĀ

Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūrā (VSAA) noskaidrojām, ka tas ir iespējams.

Mikrouzņēmuma nodokļa likums paredz papildu iespēju mikrouzņēmuma darbiniekam pievienoties sociālajai apdrošināšanai brīvprātīgi, ja viņš nav darba ņēmējs pie cita darba devēja un nav obligāti apdrošināts kā pašnodarbinātais.

Brīvprātīgi mikrouzņēmuma darbinieks var pievienoties visiem tiem apdrošināšanas veidiem, kuriem viņš ir apdrošināts kā mikrouzņēmuma darbinieks.

Ja vēlaties pievienoties brīvprātīgajai sociālajai apdrošināšanai, jums jāvēršas jebkurā VSAA nodaļā vai valsts un pašvaldību vienotajos klientu apkalpošanas centros, ar kuriem VSAA noslēgts līgums, un jāaizpilda reģistrācijas lapa.

Var arī aizpildīt e-iesniegumu portālā Latvija.lv par brīvprātīgu pievienošanos valsts sociālajai apdrošināšanai. VSAA desmit darbdienu laikā pēc reģistrācijas jums izsniegs paziņojumu par brīvprātīgu pievienošanos valsts sociālajai apdrošināšanai.

Mikrouzņēmuma darbinieki, brīvprātīgi pievienojoties sociālajai apdrošināšanai, sociālās iemaksas var veikt no brīvi izvēlētiem ienākumiem, kas nepārsniedz 430 eiro mēnesī.
Saistītie raksti

To nosaka Ministru kabineta Noteikumi par brīvprātīgu pievienošanos valsts sociālajai apdrošināšanai. Ja mikrouzņēmuma darbinieks ir pievienojies sociālajai apdrošināšanai brīvprātīgi un veicis sociālās iemaksas, tad VSAA, aprēķinot sociālās apdrošināšanas pakalpojumus, to ņems vērā.

Cilvēkam ir tiesības arī jebkurā brīdī atteikties no brīvprātīgās pievienošanās valsts sociālajai apdrošināšanai, iesniedzot iesniegumu VSAA.

LA.lv