Praktiski
Mājas

Vannas prieki… Kā vannasistabai piešķirt jaunu izskatu?0


Dominē dabiski materiāli un to imitācijas, piemēram, flīzes ar koka faktūru, kā arī dabiskā koka grīda un mēbeles, uz kura fona eleganti izskatās mūsdienīga santehnika.
Dominē dabiski materiāli un to imitācijas, piemēram, flīzes ar koka faktūru, kā arī dabiskā koka grīda un mēbeles, uz kura fona eleganti izskatās mūsdienīga santehnika.
Publicitātes foto

Telpas noskaņas maiņa

Nekas, ja remonta darbi nav paspēti vasarā, arī ziemā var ķerties pie iekštelpu, arī vannas istabu, sakārtošanas. Lai vannas istaba iegūtu principā jaunu izskatu, visbiežāk pietiek ar kosmētisko remontu. Mūsdienās vannas istabas apdarē visbiežāk izvēlas gaišas krāsas, kas veidotas uz ūdens bāzes. Tas nozīmē, ka tām par šķīdinātāju izmanto ūdeni, instrumentus tīra ar ūdeni un tās žūstot telpā izdala ūdens tvaikus. Lai telpā veidotu akcentus un to atsvaidzinātu, dekorus un mēbeles bieži veido kontrastainus – tumšus vai košus. Lai nepārspīlētu, parasti vannas istabas iekārtošanai izmanto divus dominējošos toņus un akcentam – krāsainus bilžu rāmīšus, kolāžas, krāsainus plauktus un traukus. Mēbeles pieskaņo grīdas vai sienas tonim. Ražotāju piedāvātie jaunie materiāli un tehnoloģijas sniedz iespēju veidot unikālus un personalizētus interjera dekorus. Lai ērtāk izveidotu kompaktu vannas istabu, apzinīgi saimnieki iepriekš veic telpas maketēšanu – salīmē no papīra vai kartona santehnikas gabarītu modeļus mērogā 1:1 un skatās, kādas ir iespējas telpā izgrozīties. Lai arī maketēšana nedod 100% pārliecību, tā tomēr rada lielāku priekšstatu par optimālo vannas istabas izvietojumu nekā tikai rasējums.

“Mazas vannas istabas augstums ir lielāks, nekā to pieprasa telpas proporcijas, tādēļ tur dažkārt veido iekārtos griestus. Tomēr laukumu starp īstajiem un iekārtajiem griestiem iespējams arī izmantot dažādu sezonas priekšmetu uzglabāšanai,” iesaka galdniekmeistars Rūdis Colštoks. “To panāk, pa vannas istabas perimetru veidojot platus plauktus un vidū ar skrūvēm pieskrūvējot griestu plāksnes. Sezonai mainoties, atskrūvē griestu vidusdaļu, noņem no plauktiem celofānā iepakotās lietas (vislabāk izmantot vakuuma iepakojumu), to vietā ieliek iepakotas vasaras mantas un vidējo vairogu pieskrūvē atpakaļ. Pareizi izveidotos plauktos var ievietot daudz derīgu lietu.”

“Tā kā telpas priekšmetu izvietojums pēc remonta var atšķirties, ir svarīgi apdares krāsu un materiālu tekstūru pieskaņot telpas izmēram un formai. Lai to labāk plānotu, var izmantot 3D vizualizācijas. Ievadot telpas un aprīkojuma parametrus datora ekrānā, 3D vizualizācija rada priekšstatu par to, kā materiāli izskatīsies tieši paredzētajās telpās,” stāsta veikalu tīkla “K-rauta” interjera dizaina konsultants Kristaps Krauze. “Jāatzīmē, šogad arvien aktuālāki mājas interjerā ir ziedu motīvi, tāpat tas ir arī vannas istabās. Dominē arī dabiski materiāli un to imitācijas, piemēram, flīzes ar koka faktūru, kā arī dabiskā koka grīda un mēbeles, uz kura fona eleganti izskatās mūsdienīga, balta santehnika.”

Vietējās vannas

Remontējot vannas istabu, nereti redzam, ka pati vanna ir pagalam nolietojusies un to ir laiks mainīt. Var izvēlēties ekonomiskās klases, vidējās vai augstākās – dizaina – klases vannu no koka, metāla, akrila, stikla un akmens masas. Tās forma var būt taisnstūra, trīsstūra, apaļa, ovāla, sešstūra vai asimetriska. Ekonomiskās klases vannām parasti ir nezināma izcelsme. Ūdens no tām ārā nelīs, tomēr izskats un ilgmūžība nesniegs ideālu. Patīkami, ka labas vidējās un augstākās klases vannas ražo arī vietējie uzņēmēji.

“SIA “PAA” ir lielākais akrila un akmens masas vannu ražotājs Latvijā. Savā laikā uzņēmums izveidoja krāsainas vannas istabas konceptu un piedāvāja vannu, izlietni un dušas paliktni vairāk nekā 60 saskaņotās krāsās. Tomēr pēdējā laikā pircēju gaume atgriežas pie pārbaudītām vērtībām, un populāras ir tradicionāli baltās vannas (tās izvēlas 90% pircēju). Iespējams, tas ir, pateicoties tradīciju ilgmūžībai un arī aktuālajam Skandināvijas dizainam, kurā dominē minimālisma stils. Veikalos var iegādāties arvien jaunus modeļus no vietējā uzņēmēja veidotā jaunākās paaudzes kompozītu materiāla Silkstone. Tā pamatā ir dabiska izejviela alumīnija trihidrāts, ko vakuumā sajauc ar poliesteru sveķiem un cietina temperatūras režīmā. Materiāls, kas apvieno zīdainu virsmu un akmens cietību, nodrošina vannas kalpošanas ilgmūžību un īpaši piemērots vietās, kur pakļauts intensīvai lietošanai. Tāpat speciālisti pilnībā atzīst vidējas un augstākas cenu klases akrila vannu izmantošanu, jo to virsmas izturība pat pārspēj akmens masas vannu virsmu. Vietējie Latvijas ražotāji ražo interesantus vannas istabas priekšmetus gan vidējā, gan luksusa cenu kategorijā, tā ka var droši izvēlēties Latvijas preci,” aicina Vita Ozoliņa, salona “Vannu fabrika” vadītāja.

 

Ekskluzīvi

Santehnikas un celtniecības preču lielveikalos ir liela vannu modeļu izvēle. Varbūt remonts ir tā reize, kad sevi var palutināt ar kaut ko īpaši ekskluzīvu. Cena ekskluzīvai vannai ir augsta, taču ne tik augsta, lai to nevarētu iegādāties. Luksusa vannas cenu izlīdzina garais ekspluatācijas laiks, izcilais dizains un īpašais komforts. Pircējs maksā arī par augstākās kvalitātes izejvielām, stingru ražošanas procesa kontroli un “premium” klases apdari, kas nodrošina vannas izcilu funkcionalitāti. Pasaules vadošo santehnikas ražotāju santehnika – izlietnes, podi, vannas – ir roku darbs, gatavoti vienā eksemplārā, un tiem izmantoti izcili materiāli. Patlaban luksusa sektora vannas istabu modes aktualitāte ir apdare ar oriģināliem “Swarovski” kristāliem un apdare ar 24 karātu zeltu vai platīnu. Ārējās virsmās iestrādā oriģinālus, mākslinieka veidotus ornamentus un zīmējumus. Perfektā virsmu apdare ir īpaši patīkama taustei un viegli kopjama. Stilam pieskaņoti arī pārējie vannas istabas piederumi.

Saistītie raksti

“Ekskluzīvs vairs nenozīmē nepieejams. Esam izveidojuši ilgtermiņa sadarbību ar pasaules dizaina grandiem, un mums, atbrīvojoties no starpnieku ķēdes, izdevies pierādīt, ka arī Latvijā varam Eiropas augstākā līmeņa produkciju piedāvāt par ļoti samērīgām cenām,” gandarīts ir Andris Skrūskops, “SB Siltumtehnika” valdes loceklis.

 

UZZIŅA

 Vannā ir izveidots speciāls drošības ūdens noplūdes traps. Tomēr, enerģiskāk mazgājoties, vanna mēdz pārplūst. Ja ūdens ietecēs dzīvoklī, tas var nokļūt zem lamināta. Var gadīties, ka būs jāmaina grīdas pārsegumi. No neliela ūdens daudzuma izkļūšanas telpās pasargā slieksnītis starp sanitāro mezglu un istabu. Tāpat svaigā gaisa pieplūdi vannas istabā papildus nodrošina sprauga zem vannas istabas durvīm vai restītes durvīs.

LA.lv