Mājas, Remonts un būvniecība

Vannas istabas remonts – viss, kas Tev par to jāzina

8. Vannas istabas modes tendences 2017. gadā

8no9
izlietn

Runāt par vannas istabas modes tendencēm nav vienkārši, jo mode mainās ik gadu. Pilnībā izmainīt vannas istabas izskatu katru gadu būtu sarežģīti. Par laimi, interjera dizaina tendences nemainās tik strauji un kardināli kā apģērbu mode, turklāt ir pietiekami universālas, lai nebūtu vajadzības katru gadu veikt kosmētisko remontu no jauna.

Ja vannas istabas remonts iecerēts 2017. vai 2018. gadā, atslēgas vārdi, ko paturēt prātā, ir: interesanta tekstūra, izteiksmīgas krāsas un pamanāmi aksesuāri. Modē ir vannas istabas interjers, kas liecina – šeit dzīvo personība!

21 pazīme, kas raksturo stilīgu un mūsdienīgu vannas istabas interjeru.

1. Vannas istabai neraksturīgas mēbeles. Ja Tava vannas istaba ir plaša, kāpēc gan tajā nenovietot nelielu, bet greznu dīvāniņu? Ko ar to darīt vannas istabā? Atbilde praktiskajiem – šķirstīt žurnālu, kamēr bērns vannojas; lakot nagus; piesēst, lai izdzertu rīta kafiju. Pat ja vannas istaba ir miniatūra, šo stila tendenci – vannas istabai neraksturīgās mēbeles – var izmantot, piemēram, pie sienas piekarinot skaistiem kokgriezumiem rotātu plauktiņu mazgāšanās līdzekļiem vai ziedu vāzītei.
2. Brīvi, atstatus no sienas stāvoša vanna. Vai tā būtu autentiska retro vanna ar greznām kājiņām vai moderna mūsdienu ražotāja vanna, ir stilīgi to novietot atstatus no sienas. Protams, šī tendence ir izmantojama vien telpās, kur ir pietiekami daudz vietas. Ja esi brīvi stāvošas vannas meklējumos, ieskaties Latvijas ražotāja „PAA” klāstā. „PAA” piedāvā augstvērtīgas un izskatīgas silkstone (Latvijā radīts mākslīgais akmens), akmens masas un akrila vannas.
3. Minimālisms. Grafiskas apdrukas, krāsas un interesanti aksesuāri neliedz vannas istabu ieturēt minimālisma stilā. Kā to panākt? Noklāj vannas istabas grīdu ar dekoratīvām un pamanāmām flīzēm, savukārt pārējo telpas daļu iekārto lakoniski un neitrālos toņos, bet akcentam iegādājies stilīgu lampu.
4. Sievišķīgais pucēšanās stūrītis. Miniatūrā vannas istabā tā, protams, ir sarežģīti īstenojama kaprīze, taču no otras puses – daudz vietas tam nevajag. Sievišķīgajā stūrītī stāv romantisks – pats skaistākais un greznākais no mēbeļu veikala klāsta – ķeblītis. Tam blakus ir skaists galds ar spoguli, uz kura parocīgi novietot visus skaistumkopšanas līdzekļus vienuviet. Pilnam komplektam vēl vajadzīgs pūkains, pēdām tīkams paklājs.
5. Dekoratīvas grīdas flīzes. Ja meklē flīzes vannas istabai, izvēlies flīzes ar ziediem, grafiskiem ornamentiem, abstraktām kompozīcijām – jo pamanāmāk, jo labāk. Ja pēc kāda laika košums uz grīdas apnīk, to var nomaskēt ar vienkrāsainu paklāju, kas uz raibās grīdas izskatīsies ļoti labi.
6. Dažāda tipa flīzes. Dažāda materiāla, izmēra un stilu flīzes vienā vannas istabā ir lielisks veids, kā telpu padarīt unikālu. Spēlējies, izmantojot mozaīkas flīzes, akmensmasas flīzes un keramikas flīzes! Ja uz sienām flīzes izliec klasiskajā ķieģeļu kompozīcijā, grīdai atļaujies lielas flīzes ar bagātīgu ziedu rakstu. Tas kontrastēs un izskatīsies interesanti!
7. Tumšas sienas, kas rada noslēpumainu noskaņu. Tumšas sienas nav piemērotas tikai plašām telpām. Arī miniatūra vannas istaba Hruščova laika daudzdzīvokļu ēkā izskatīsies stilīga ar tumšām sienām, ja vien tās saskaņos ar pārējiem vannas istabas elementiem. Ja tas šķiet pārspīlēti, vari nokrāsot vai izlikt ar tumšām flīzēm tikai vienu sienu. Tumšām sienām piestāvēs biezs džutas paklājs dabiskā krāsā, koka rāmis spogulim un svaigi vai podiņā augoši ziedi. Tas ir salikums, kas izskatīsies satriecoši eleganti.
8. Mākslas darbi. Ja runā par mākslas darbiem, kas rotā vannas istabas sienas, parasti iztēlojas zivis, koraļļus, ainaviskus ezeru un upju skatus un zemūdens pasauli. Tas nekādā ziņā nav viss, kas piestāv vannas istabai. Dārgas vecmeistaru gleznas, kas mantotas no paaudzes paaudzē, protams, vannas istabā nevajag likt, bet, piemēram, izdrukātas lielformāta fotogrāfijas no ceļojuma, bērnu mākslas skolas zīmējumus, no interneta vietnēm lejupielādētas mākslas darbu reprodukcijas vai jauno mākslinieku veikumi būs „odziņa” Tavā vannas istabā. Ierāmē mākslas darbus stiklotā rāmī, kas pasargās papīru no sabojāšanās. Meklējot stilīgus vizuālās mākslas darbus internetā, ieskaties Etsy, kur par draudzīgām cenām var iegādāties oriģinālus darbus.
9. Neparasti paklāji. Paklājs ir lielisks telpas aksesuārs. Izvēloties paklāju, Tev nav jābūt pieticīgam. Vannas istabas paklājs var būt košākajās, trakākajās, neparastākajās krāsās un formās, kādu vien spēj atrast.
10. Luksusa produkti. Nepārproti, Tev nav jāizšķiež milzu nauda par kādu dārga zīmola preci tikai modes vārdā. Ar luksusa produktiem šajā gadījumā vairāk domātas lietas, kas netiek ražotas masveidā, kas nav atrodamas vairumā veikalu, par kurām liela daļa cilvēku, iespējams, vēl nemaz nezina. Tie ir amatnieku ražoti priekšmeti, ekoloģiska kosmētika, filigrāni roku darbi vienā eksemplārā. Meklējot Latvijā ražotas interesantas lietas, apciemo Rīgas Kalnciema kvartāla tirdziņus, kas notiek katru sestdienu no plkst. 10.00 līdz 16.00. Atbalsti savējos!
11. Apaļi spoguļi. Karstākā modes tendence ir lieli un apaļi spoguļi – izvēlies tik lielu, cik vien vari ietilpināt uz sienas. Tam, vai spogulis ir ierāmēts, nav izšķirošas nozīmes, galvenais ir izmērs. Starp citu, liels spogulis mazai vannas istabai piešķirs plašuma iespaidu.
12. Sienā iebūvēti ūdens krāni. Tas vienlaikus ir gan veids, kā taupīt vietu mazā vannas istabā, gan modes tendence. Īpaši labi izskatās misiņa ūdens krāni, kas iebūvēti baltā vai kādā košā un vienkrāsainā sienā.
13. Brīvi stāvoša izlietne. Salīdzinot ar sienā iebūvētajām, brīvi stāvoša izlietne ir vieglāk pielāgojama dažādiem stiliem. Ja izdodas atrast labi saglabājušos retro izlietnes galdu, brīvi stāvošo izlietni var ievietot tajā.
14. Flīzes zvīņu formā. Ja Tavā vannas istabā ir flīzes kādā citā, nevis tradicionālajā kvadrāta formā, Tava vannas istaba ir stilīga. Ja flīzes ir zvīņu formā, vannas istaba ir stilīga vispārākajā pakāpē. Lai panāktu glamūra efektu, kombinē zvīņu flīzes zilā krāsā ar zeltītiem elementiem, piemēram, zeltītiem skapīša durvju rokturiem un ūdens krāniem. Starp citu, neparastas formas flīzes vari izlikt arī uz grīdas – vienu grīdas daļu nokrāso, piemēram, silti sārtā krāsā, bet otru izliec ar flīzēm, kas apgleznotas smalkiem ziediem vēsi zilganzaļos toņos.

Foto: Pixabay.com / GLady
Foto: Pixabay.com / GLady

15. SPA stila interjera elementi. Kas tie ir? Piemēram, paparde vai kāds cits istabas augs baltā māla podā, akmens ķeblītis un pīts grozs, kurā salikti ekoloģiski ķermeņa kopšanas līdzekļi.
16. Oriģināli gaismas ķermeņi. Vannas istabā apgaismojums ir ļoti svarīgs. Tam ir jābūt pietiekami spēcīgam, lai tas būtu praktisks, taču reizē jāsniedz iespēja radīt romantiskas noskaņas. Iekārtojot vannas istabu, var izpausties ar dažādiem gaismas ķermeņiem. Pie griestiem var atrasties skaista, klasiska lustra vai abstraktas formas lampa, kurai var regulēt gaismas intensitāti, pie spoguļa noteikti ir vajadzīga dabiska un spoža gaisma precīzā leņķī, lai uz sejas neveidotos ēnas, savukārt, lai sarīkotu romantisku vakaru divvientulībā, ir jābūt vietai, kur droši izlikt sveces.
17. Mēbeles piesātinātās, tumšās, matētās krāsās. Starp visām citām tumši jūraszilā un melnā ir top krāsas vannas istabai. Izcila kombinācija ir tumši zila kumode, uz kuras novietota balta akmens virsma, kurā iebūvēta izlietne. Savukārt tumši zilo kumodi rotā zeltīti rokturīši.
18. Dažādi metāli. Lai gan misiņš un zelts joprojām spēlē vadošo lomu vannas istabas interjera elementu topā, tumšākas krāsas metāli un sudrabs pamazām iekaro aizvien augstākas pozīcijas.
19. Radoša pieeja plauktiem un kastēm. Plauktiņi vannas istabā parasti ilgi nestāv tukši. Tajos vienmēr ir ko ielikt. Taču, domājot par plaukta ierīkošanu savā vannas istabā, aizmirsti par standarta dēlīšiem, kas vienādā attālumā novietoti viens virs otra! Modē ir viss, ko Tavs radošais prāts spēj iztēloties: sienā iebūvēti plaukti bišu šūnu formā, zelta krāsā nokrāsots katls ar vāku, kurā salikt dažādus sīkumus, apaļas formas pīts grozs utt. Atceries, ka mazā vannas istabā, ja vien tos iespējams ierīkot, sienā iebūvētie plaukti būtiski ietaupīs vietu.
20. Vēsa zaļpelēkā krāsa. Ja prāto, kuru krāsu izvēlēties sienas flīzēm vai durvīm, apdomā vēsi zaļpelēko. Nebaidies, ka vannas istaba izskatīsies bāla un neizteiksmīga. Vēsi zaļpelēkā krāsa jākombinē, piemēram, ar paklāju rudos toņos, gaišu marmora izlietni un saulainiem interjera dekoriem.
21. Zaļais dārzs. Ienes dzīvību vannas istabā! Ja telpa ir tumša un augi tajā nīkuļo, regulāri ieliec vāzē svaigi grieztus ziedus. Izskatīsies mājīgi un estētiski.

Vannas istabas remonts ir radošs process, tāpēc ļaujies fantāzijai. Iedvesmojies no skaistiem interjera attēliem!

Foto: Pixabay.com / leemelina08
Foto: Pixabay.com / leemelina08
  1. Vannas istabas remonts - kas Tev par to jāzina?
  2. Ar ko jāsāk??
  3. Darīt visu pašam vai uzticēties profesionāļiem? 
  4. Kas jādara, ja gribi nojaukt sienu
  5. Mazas vannas istabas remonts un reālās pārbūvēšanas iespējas
  6. Vannas istabas remonta izmaksas. Kā tās plānot?
  7. Tipiskākās kļūdas, ko nepieļaut
  8. Vannas istabas modes tendences 2017. gadā
  9. Sapnis par skaistu vannas istabu

1 komentārs

Pievienot komentāru