Mājas, Remonts un būvniecība

Vannas istabas remonts – viss, kas Tev par to jāzina

3. Darīt visu pašam vai uzticēties profesionāļiem? 

3no9
izlietn

Tas ir viens no pirmajiem jautājumiem, par ko cilvēki domā, plānojot remontu. Vai Tu vari izremontēt vannas istabu paša spēkiem? Protams! Jautājums – vai Tev to vajadzētu darīt pašam? Ja tiek plānots kapitālais remonts, prasības pret meistaru ir augstas: ir jābūt elektriķa, santehniķa, būvamatnieka prasmēm, jo kļūdas šāda veida darbos var maksāt dārgi. Savukārt, ja vēlies vien nokrāsot sienas, to vari izdarīt pats. Aplūko, ko vari paveikt paša spēkiem, bet ko labāk uzticēt profesionālim.

Vannas istabas sagatavošana remontam. Noņemt flīzes no sienām, špaktelēt nelielus nelīdzenumus, veikt grīdas demontāžu un citus darbus Tu vari saviem spēkiem, ja vien nav alerģijas pret putekļiem un ir priekšstats par to, ko gatavojies darīt.
Sienas. Visu, kas slēpjas aiz krāsas kārtas, flīzēm vai tapetēm, nemaz nerunājot par sienas nojaukšanu vai uzbūvēšanu no jauna, labāk uztici profesionālim. Tieši remonta laikā mēdz atklāties problēmas: iepriekš neprasmīgi saliktas caurules, nedroša konstrukcija, pelējums paviršas hidroizolācijas dēļ utt. Atstāj šos jautājumus meistara ziņā!
Grīda. Vari pieaicināt profesionāli, bet vari ieklāt grīdu pats, pirms tam ievācot informāciju un pakonsultējoties ar speciālistu.
Izlietnes uzstādīšana. Ja kaut reizi esi piedalījies izlietnes uzstādīšanā un ūdens un kanalizācijas caurules ir savā vietā, tad izlietni vari uzstādīt paša spēkiem. Ja kaut kas nav kārtībā ar caurulēm (redzi, ka tās pil; ir sarūsējušas), aicini meistaru.
Vannas vai dušas uzstādīšana. Vari darīt pats, bet ieteicams pieaicināt profesionāli, kurš pēc pieredzes zina, kā vannu un dušu uzstādīt droši, stabili un estētiski, nomaskējot visas savienojumu vietas.
Vannas istabas mēbeļu uzstādīšana. Spoguļgaldiņu vai plauktu pie sienas vari pielikt pats.
Krāsošana. Arī nokrāsot sienas Tu noteikti pratīsi pats.

Vai, darot pats, ietaupīsi naudu?
Ja visu izdarīsi pareizi ar pirmo reizi, tad ietaupīt vari līdz pat 50 %. Ņem vērā arī, ka darbam iegādātie instrumenti (piemēram, kvalitatīvs urbis) noderēs arī turpmāk. Savukārt, ja pieļausi kļūdas, kas būs jālabo un kuras nevarēs nomaskēt, būsi velti iztērējis gan savu naudu, gan laiku. Atbilde: ietaupījums ir atkarīgs no Tavām prasmēm un plānoto darbu sarežģītības.

Vai, darot pats, ietaupīsi laiku?
Visticamāk, nē. Algojot profesionāli, kurš šādus darbus veic ik dienu, Tu ietaupīsi dienas, nedēļas un varbūt pat mēnešus sava laika. Protams, ar nosacījumu, ka izvēlētais meistars varēs pie Tevis strādāt intensīvā režīmā. Atbilde: laiku ietaupīsi, pieaicinot remontu veikt profesionālim.

Lielu daļu no vannas istabas remonta laikā veicamajiem darbiem Tu vari paveikt pats, bet pie tehniski sarežģītiem darbiem ieteicams pieaicināt profesionāli, kuram ir bagātīga pieredze un speciāli instrumenti.

Starp citu, interneta plašumos pieejami neskaitāmi pieredzes stāsti un apraksti, kā cilvēki paši remontējuši savas vannas istabas (informācija norādītajās mājaslapās pieejama angļu valodā).

Foto: Pixabay.com / Michal Jarmoluk
Foto: Pixabay.com / Michal Jarmoluk
  1. Vannas istabas remonts - kas Tev par to jāzina?
  2. Ar ko jāsāk??
  3. Darīt visu pašam vai uzticēties profesionāļiem? 
  4. Kas jādara, ja gribi nojaukt sienu
  5. Mazas vannas istabas remonts un reālās pārbūvēšanas iespējas
  6. Vannas istabas remonta izmaksas. Kā tās plānot?
  7. Tipiskākās kļūdas, ko nepieļaut
  8. Vannas istabas modes tendences 2017. gadā
  9. Sapnis par skaistu vannas istabu

Pievienot komentāru