Praktiski
Manas tiesības

Vai skola drīkst pieprasīt bērniem vienādus sporta tērpus?0

Foto – LETA. Ilustratīvs attēls

Vai skolotājas nosauktie, bērna skolas gaitām nepieciešamie piederumi vecākiem jāpērk obligāti vai arī bez kaut kā varētu iztikt? Kāpēc sporta nodarbībās visiem jābūt vienādi ģērbtiem un nevar vilkt sporta tērpu, kas bērnam jau ir? DIĀNA DAUGAVPILS NOVADĀ

Vecāku pienākums ir savu materiālo iespēju robežās nodrošināt bērna izglītošanai nepieciešamos individuālos mācību piederumus: kancelejas preces (pildspalvas, zīmuļus, burtnīcas, klades, dienasgrāmatu, līmi, lineālu, zīmēšanas papīru u.c.), atsevišķu mācību priekšmetu (sporta, mājturības un tehnoloģiju u.c.) obligātā satura apguvei vajadzīgo specifisko apģērbu, apavus un higiēnas piederumus, speciālus materiālus.

Likumā nav noteikta ne vienādu sporta tērpu, ne skolas formu nepieciešamība. To ieviešana vai atteikšanās no šādas prakses ir skolu vadības un vecāku padomes kompetencē. Ja visi vecāki vienojas, ka vēlas bērniem iegādāties vienādus sporta tērpus, to var darīt, bet tas nedrīkst būt obligāts nosacījums dalībai sporta stundā. Cits jautājums, kā bērns jutīsies, ja lielākā daļa vecāku būs nobalsojuši par vienotu formu, bet viņam tās nebūs.

KONSULTĒJUSI IZM KOMUNIKĀCIJAS NODAĻAS KONSULTANTE INESE BALTIŅA

LA.lv