Daiļdārzs, Dārzs

Vai skaistumkāposti ir ēdami?

Foto - Inita Šteinberga

Iegādājos dekoratīvos kāpostus. Vai tie jāmēslo un vai ir lietojami pārtikā? ZAIGA RĪGĀ

– Ja dekoratīvo kāpostu pērk tagad palielā podā, tam nekādu papildu barību nevajag, – skaidro dārzniece Inita Zepa no Madonas. Podā ir augsne, kurā sagatavots viss vajadzīgais aptuveni mēnesi garajai kāposta dzīvei. Ja kāpostam ir glītas, spēcīgas lapas, pietiks ar padzirdīšanu vien. Ja augs iestādīts ļoti mazā podiņā, apakšējās lapas pie kāta ir dzeltenīgas un vārgas, kāpostu var vai nu pārstādīt, vai pabarot ar istabas puķēm paredzēto šķidro mēslojumu.

Ja kāposts izaudzēts no pirkta stāda, to droši var lietot salātos vai ēdienu dekorēšanai, jo kāposts ir un paliek kāposts. Ja nopirkts Latvijā audzēts augs, arī bažām nav pamata, jo tagad vairs nerosās grauzēji, kuru dēļ būtu jālieto ķīmija. Inita uzsver, ka viņai zināmie lielāko dārzniecību saimnieki ķīmiju izmanto ļoti uzmanīgi un tikai tik daudz, cik nepieciešams. Par kāpostiem, kas ievesti no ārzemēm, dārzniece nav tik pārliecināta un pārtikai tuvu tos neliktu.

 

Idejas

Foto - Inita Šteinberga
Foto – Inita Šteinberga

• Dekoratīvie kāposti lieliski sader kopā ar rozēm. Tie ir labs fons vasarā, kad zied dārza karalienes. Savukārt rudenī pašu kāpostu rozetes līdzinās košām rozēm, kad īstajām ziedēšana jau beigusies. Turklāt augsnes prasības ir līdzīgas – abiem patīk trekni paēst.

• Kompozīcijās kāpostus var likt ar visu podu vai pārstādīt kopīgajā augu traukā.

Pievienot komentāru