Praktiski
Mājas mīluļi

Vai istabas kaķis jāmazgā? Cik bieži?0

Foto – Shutterstock

“Man ir divus gadus vecs kaķis. Nesen mums ģimenē piedzima meitiņa, un mana mamma uzstāj, ka tagad kaķis noteikti jāmazgā. Nekad to neesmu darījusi un baidos, ka dzīvnieks nemaz tik viegli procedūrai neļausies. Kaķis dzīvo tikai mājā un ārā neiet.” ANNA Madonā

Dažiem kaķiem ļoti patīk ūdens, un tie mazgājas labprāt, taču lielākā daļa dzīvnieku ūdeni necieš, un mazgāšana var izvērsties par lielu pārdzīvojumu, tāpēc saimniekam jādara viss, lai kaķis pārdzīvotu pēc iespējas mazāku stresu.

Jāatceras, ka mazgāt drīkst tikai veselu kaķi, arī pēc vakcinācijas dzīvnieku nevar mazgāt divas nedēļas. Jāiegādājas kaķiem domāti šampūni un kondicionieri, jo suņu un cilvēku šampūni tiem nav īsti piemēroti.

Mājas kaķis jāmazgā vismaz reizi četros mēnešos. Vislabāk to darīt vannas istabā, kur ir silts un nav caurvēja. Vannā ieliek virtuves soliņu un uz tā novieto bļodu. Uz soliņa uzklāj frotē dvieli, lai kaķim neslīdētu kājas. Ja izmanto bļodu, arī tajā jāieklāj dvielis. Pirms peldes dzīvnieka ausis vēlams aizbāzt ar vates tamponiem, acīs var iepilināt acu pilienus, lai tās neiekaistu, iekļūstot šampūnam. Kaķiem nepatīk vēss ūdens, tāpēc tam jābūt vismaz +38…+40 °C siltam. Jāmazgā lēni, glāstošām kustībām. Peldes laikā vēlams ar kaķi sarunāties un paslavēt, ka ļauj sevi mazgāt.

Lēnām virzienā no galvas uz asti līdz pat saknēm labi saslapina kaķa kažociņu. Kad dzīvnieks slapjš, šampūnu ieziež virzienā no galvas uz asti: vispirms mazgā ķermeņa virspusi, tad – vēderu un ķepas. Pēdējo mazgā asti, jo daudziem runčiem un arī dažām kaķenēm astes pamatnē pastiprināti strādā tauku dziedzeris, kas saķepina apmatojumu, un astē parādās taukaina, brūna svītra, kuru nemazgājot var pat rasties iekaisums. Šampūns no kažociņa kārtīgi jāizskalo.

Peldes nobeigumā uz plaukstām uzspiež nedaudz kondicioniera un masējot ieziež kažociņā, nedaudz patur un labi izskalo. Kaķa galvu un ausis mazgā ar bērnu šampūnu, bet kondicionieri nelieto.

Lai apmatojums spīdētu īpaši skaisti, pēdējam skalojamajam ūdenim pievieno citrona sulu vai nedaudz 9% etiķa.

Pēc peldes kaķi noslauka frotē dvielī, ļauj nožūt siltā telpā un īpaši sargā no caurvēja, kas šiem mājas mīluļiem ir ļoti bīstams.

Ja tomēr nekādi neizdodas vannot, jāpaļaujas uz dzīvnieka iedzimto tīrību. Daudzi kaķi, it īpaši tie, kas neiet ārā, dzīvē vispār nekad nav mazgāti.

LA.lv