Praktiski
Mājas mīluļi

Vai bokseris piemērots, ja ģimenē aug mazs bērns?0

Foto: Fotolia

“Gribas iegādāties bokseri, bet ģimenē ir mazs bērns. Vai suns sadzīvos ar viņ? Turklāt īrējam dzīvokli, tātad dzīvnieks pārsvarā uzturēsies telpās. Cik maksā kucēni?
” INITA Jūrmalā

Bokseris ir ļoti draudzīgs un komunikabls, ideāli labi sadzīvo ar cilvēkiem, arī bērniem. Tiesa, šis nav mazs dekoratīvais sunītis, bet gan diezgan liels dzīvnieks, kurš sver ap 30 kg un skaustā sasniedz 58 cm. Tāpēc vecākiem jāpavēro, kā veidojas attiecības starp mājas mīluli un mazuli. Lai arī cik labsirdīgs ir bokseris, nedrīkst pieļaut situācijas, ka bērns pārāk uzbāžas dzīvniekam. Turklāt jārēķinās, ka kucēns, strauji augot un pusgada vecumā sasniedzot jau gandrīz pieauguša dzīvnieka apmērus, nevilšus var arī bērnam nodarīt pāri, kaut vai pagrūst. Protams, bokserim tāpat kā jebkuram sunim nepieciešams elementārais apmācības kurss.

Bokserim ir īss, gluds apmatojums bez pavilnas, tāpēc mūsu klimatā tam ideāla ir dzīve tieši telpās. Uzturēšana nav sarežģīta, kažoks ir viegli kopjams, ēdināšanai nepieciešama labas kvalitātes sausā barība.

Bokseru kucēni maksā vidēji ap 600 eiro. Salīdzinot ar cenām citur pasaulē, kur jārēķinās ar Ls 1000, tas it kā nav dārgi…

LA.lv