Praktiski
Dārzs

Vāc agros kartupeļus, mēslo zemenes. Kas darāms dārzā 17. – 24. jūlijā0

Foto – Shutterstock

17.–18.jūlijs. Augļu dienas

Novāc ogu, augļu un dārzeņu ražu. Gatavo ievārījumus, skābē, konservē, spiež sulas un kaltē. Ja nepieciešams, veido un kopj siltumnīcā augošos tomātus un gurķus. Ravē zemenes, atlasa labākos stādus, mēslo. Vāc ražu un veido vainagus ķiršiem. Normē ražu rudens un ziemas šķirņu ābelēm un bumbierēm.

19.–20.jūlijs. Sakņu dienas

Novāc agros kartupeļus, burkānus, bietes un citus sakņaugus, lai tie tik ātri nesavīstu un ilgāk saglabātos svaigi. Sēj rudens šķirņu redīsus. Veic dārza labiekārtošanu, kas saistīta ar zemes darbiem, līdzina un nostiprina nogāzes, klāj celiņus, ierok stabus un veido pamatus dārza būvēm. Apstrādā augsni rudens sējumiem un stādījumiem. Pārjauc un sakārto komposta kaudzes.

21.–23.jūlijs. Dārza darbiem ne pārāk labvēlīgas dienas

No sēšanas un stādīšanas labāk atturēties. Ravē un rušina rindstarpas stādījumos, appļauj saaugušās nezāles un gatavo zemi jaunajiem stādījumiem. Atjauno ap augiem mulčas klājumu, sadzen mietiņus un piesien augus, kam tieksme sagulties. Apgriež sēklaizmetņus un noziedējušās ziedkopas ziemcietēm un vasaras puķēm, šim darbam labākais laiks ir sestdiena, 22. jūlijs.

24.jūlijs. Lapu diena

Sēj zālienu. Zemesgabalos, kur raža novākta, sēj zaļmēslojuma augus. Vēl var sēt dobēs dilles un rukolu rudens ražai. Dala un pārstāda maurlokus, platlapu un citus ziemas sīpolus, kā arī rabarberu cerus. Laista visur, kur tas nepieciešams.

LA.lv