Praktiski
Rokdarbi

Uzzied vasara un zaigo mežģīnes “Praktisko Rokdarbu” meistaru radītajos tērpos0

Foto-Anda Krauze

Izcilu rokdarbu daudzveidību varēja vērot svētdien, 10.jūnijā, skaistajā kultūras pilī “Ziemeļblāzma”, kur satikās talantīgi meistari no visas Latvijas. Tā bija otrā svētku tērpu skate “Manis paša radīts…”.

Pirmo reizi varēja iepazīt knipelētāju biedrības “Savija” tērpus ar greznām mežģīnēm. Turklāt “Savijas” rokdarbnieces iepazīstināja ar izcilu knipelētu rokassomiņu, kas konkursos ieguvusi godalgas. Izsmalcināti bija arī Silvijas Bērziņas šūtie jūgendstila tērpi.

Rokdarbu skatē plaši bija pārstāvētas lina kleitas, kā Tamāras Briezes tērps ar nosaukumu “Latvietes tērps”. Un Ligitas Rudzātes sietspiedes tehnikā darinātās un apgleznotās lina kleitas izskatījās kā fragments no vasarīgi ziedošas pļavas.

Bagātīgus mežģīņu tamborējumus pārstāvēja Lidija Neikena un Mirdza Filipēnoka no TLMS “Rītausma”, adītās izcilās Hāpsalas mežģīņu šalles bija Daigas Vinteres veikums. Dzintra Ozola izrādīja savu jaunāko darinājumu – adījumus “oversize” stilā.
Interesantus darbus no Ventspils bija atvedušas rokdarbu kopas “Spārni” meistares Solvita Zarupska un Jonika Tērvide.

Paldies teicām Inai Valterei no Sabiles, kas izaudzinājusi vairākas rokdarbnieku paaudzes un joprojām konsultē dažas studijas.
Rokdarbu skati noslēdza ar Dzintras Ozolas māksliniecisko kleitu “Glezna”.

LA.lv