Rokdarbi, Šūšana

Uzmeistaro savam mīlulim mīkstu un ekoloģisku guļvietu

Foto - Anda Krauze

Glīta guļvieta sunim un ērta mājiņa kaķim nav obligāti jāpērk veikalā, mīļdzīvnieka īpašnieks tās var pagatavot pats, izmantojot mājās atrodamus materiālus. To darot, ne vien gūst prieku par savu radošumu un prasmi, bet arī ietaupa naudu ģimenes budžetā un globālā mērogā resursus, kas tiek tērēti, mājdzīvnieku guļvietas ražojot rūpnieciski.

Patversmes “Dzīvnieku draugs” pārstāve Laura Karnīte novērojusi, ka suņi un kaķi saimnieku darinātās guļvietas un rotaļlietas uztver daudz pozitīvāk nekā veikalā pirktās. Laikam sajūt saimnieka labo gribu un mīlestību. Savukārt biedrība “homo ecos:”, kas iestājas par to, lai mūsdienu sabiedrība vieglprātīgi nešķērdētu dabas resursus, aicina no vecām lietām darināt jaunas.

16. februārī “homo ecos:” telpās interesentiem durvis vēra darb­nīca “Dabai draudzīga miga”. Biedrības pārstāve Elīna Pekšēna stāstīja un rādīja, kā no lietotiem plediem, T krekliem, kartona, drēbju pakaramajiem var uztaisīt guļvietu un midziņu sunim un kaķim. – Man mājās nav šujmašīnas, tāpēc vajadzēja izdomāt, kā citādi varētu savienot suņa guļvietas jeb dižspilvena vīles. Risinājums ir pavisam vienkāršs. Pledu pārgriež uz pusēm vai arī piegriež vajadzīgajā izmērā, ja sunītis ir maza auguma. Pēc tam abas pleda daļas apkārt perimetram sagriež 10 cm garās un 5 cm platās strēmelēs. Abas pleda daļas savieno, strēmeles sasienot mezglā.

Jāņem vērā, ka sasienot guļvieta kļūst krietni mazāka, tāpēc pleds jāpiegriež ar lielu rezervi.

Pildījumam var izmantot lietotus spilvenus, pledus, segas, trikotāžas izstrādājumus. Lai pildījums turētos, materiālu sagriež strēmelēs, tikai ar lielāku intervālu nekā apvalkam, un sasien mezglā ar apvalka strēmelēm. Protams, vīles var arī sašūt, bet guļvieta nebūs tik dekoratīva.

Lai uztaisītu mājiņu kaķim, vajadzēs mazliet vairāk papūlēties, taču, šajā nodarbē iesaistot bērnus, laiks aizskries vēja spārniem.

Uzmeistaro mājiņu kaķim

Nepieciešamie materiāli
Aptuveni 40 x 40 cm liela kartona loksne (var izmantot produktu iepakojuma kastes)
Divi metāla drēbju pakaramie (tādus parasti izsniedz ķīmiskajā tīrītavā)
Divi L izmēra T krekli
Līmlente
Lupatiņas pildījumam
Palielas spraužamadatas
Šķēres
Papīra nazis
Knaibles

Darba gaita
Drēbju pakaramajiem ar knaiblēm nokniebj izliekto āķi.
Stiepli, no kā veidots pakaramais, iztaisno.
Iztaisnotās stieples saliec puslokā, pārliek vienu otrai un krustojuma vietā nofiksē ar līmlenti.
Lai mājiņas karkasu savienotu ar kartona pamatni, stiepļu galus četros stūros izdur cauri kartonam. Stiepli otrā pusē atloka 90° leņķī.
Lai āķis stingri turētos, to nostiprina ar līmlenti.
Izveidotajai konstrukcijai uzmanīgi pārvelk pāri T kreklu.
To stingri nostiepj un sastiprina ar spraužamadatām (sāk ar krekla piedurknēm).
Lai no L izmēra T krekla uztaisītu spilventiņu kaķa mājiņai, nogriež apģērba augšdaļu zem piedurknēm.
Pārgriež T krekla sānu vīles.
Audumu ik pēc 5 cm sagriež 10 cm garās strēmelēs.
Strēmeles sasien mezglā, atstājot nelielu atveri, pa kuru likt pildījumu.
Spilvenā pilda lupatiņas. Atlikušās strēmeles sasien mezglā.

Pievienot komentāru