Praktiski
Mājas

Uzmanību! Mājās ir vīrietis. Kā saglabāt kārtību mājoklī? 0

Foto-Shutterstock

Vīrieši dažkārt līdzinās dabas katastrofām, kas atstāj neizbēgamus postījumus sievietes sirdij visdārgākajā vietā – mājoklī… Mēģināsim atklāt, kā no tā iespējams izvairīties. Pilnībā novērst nenovēršamo ne vienmēr ir mūsu spēkos, mēģināsim vismaz samazināt postījumus.

Tātad – visbiežāk sastopamie postījumu avoti un to novēršanas iespējas.

Plūdi vannas istabā
Pēc vīrieša apmeklējuma šī tīrības citadele neatkarīgi no tā, vai tā ir duša vai vanna, neizbēgami pārvēršas slapjā istabā, sākot ar spoguli, kurš ir aizsvīdis, beidzot ar peļķē peldošām istabas čībām un pludojošo plauktiņu ar visām kārbiņām uz tā.
Līdzekļi, kas palīdzēs novērst plūdus: obligāti nepieciešams dušas aizkars, blīvi noslēdzošas dušas kabīnes durvis, auduma paklājiņš vai dvielis pie vannas istabas durvīm, kas uzreiz spēj uzsūkt lielu daudzumu mitruma. Lai izvairītos no spoguļa aizsvīšanas, būs nepieciešams mitruma absorbētājs.

Viesuļvētra skapī
Lai novērstu mantu nesankcionētu samešanu plauktos, nāksies aizmirst par slinkumu un pilnībā pārdomāt apģērba izvietojumu skapī, atvēlot konkrētu vietu vīrieša zeķēm, kokvilnas krekliņiem utt. Tālāk nepieciešams „postītājam” saprotamā veidā sniegt informāciju par jauno kārtību. Galvenais noteikums, lai sistēma strādātu nevainojami, – lietošanas ērtums. Augstākajos un zemākajos plauktos jānovieto mantas, kas tiek lietotas retāk, bet tām, kuras ir ikdienas apritē, jāatrodas acu augstumā un rokas stiepiena attālumā. Sekojiet, lai skapī vienmēr būtu pakaramo pārbagātība, tad labā vēlēšanās iekārt kreklu skapī tiks arī nekavējoties īstenota.

Cunami izlietnē
Ja virtuves izlietne, tāpat kā pārējās virsmas mājās, tiek pastāvīgi piekrauta ar netīrajiem šķīvjiem un tasītēm, jūs varat tēlot Pelnrušķīti un, nesakot ne vārda, pati novākt un mazgāt netīros traukus. Taču mēs iesakām iedarbīgāku paņēmienu – atrodiet sevī spēku un, cenšoties neskatīties uz apkārt valdošo nekārtību, vienreiz atstājiet visu, kā ir. Pienāks brīdis, kad tīro trauku krājumi būs beigušies un gribot negribot nāksies vismaz kaut ko nomazgāt, pēc tam vēl un vēl, un vēl… Negaisa mākoņi, kas savilksies jums pār galvu, lai kalpo jūsu labā – tas būs iemesls ieviest noteikumu, ka virtuvē ir dežurants, kas atbild par kārtību, vai izdomāt citus ar kārtību saistītus noteikumus.

Ekoloģiskā katastrofa
Nekārtības radīšana dzīvoklī turpinās! Ne tikai netīrie trauki spēj saindēt jūsu dzīvi, bet arī pa visu dzīvokli izmētātās netīrās mantas. Jebkurš izlūks varētu apskaust vīrieša izdomu, slēpjot dzīvoklī netīrās zeķes. Šādu iedzimtu noslieci pieveikt nenāksies viegli. Lai to izdarītu, nepieciešams parādīt netīro zeķu glabāšanas vietu. Ja tas nepalīdz, izmantojiet iepriekšējā punktā pausto pamācību.
Ja dzīvoklī nepiemērotās vietās mētājas skrūvgriežņi, skrūves un citi darbarīki, tad sākumā atzīstiet, ka jums gadījies vīrietis ar zelta rokām, bet pēc tam savā karalistē ierādiet noteiktu vietu vīrieša gadžetiem. Šī nelielā pretimnākšana jums liks aizmirst par tekošiem krāniem un kārtīgi nenostiprinātiem plauktiem.

Papīru lavīna
Viena no vīriešu mīļākajām nodarbēm ir avīžu un žurnālu kolekcionēšana. Ar apskaužamu gādību viņi stiepj mājās visu pieejamo presi, kas pēc dienas jau ir kļuvusi par makulatūru. Bet pieskarties šai papīru kaudzei bez vīrieša atļaujas pat nedomājiet, citādi pār jums nāks kliedzienu gūzma, jo, viņuprāt, tas ir bezgala svarīgs informācijas avots, kas noderēs kuru katru brīdi. Visbiežāk jūs dzirdēsiet atrunas un lūgumus, lai jūs neko neaiztiekat, ka tas tiks izlasīts tuvākajās brīvdienās vai atvaļinājumā, bet šis lasīšanai labvēlīgais mirklis tā arī nekad nepienāk.

Lai dzīvoklis nepārvērstos par noliktavu, ir divi ceļi: vai nu demonstratīva pretošanās, kura sabojās nervus jums abiem, vai pagrīdes cīņa. Otrais variants, kā vēsta vēsture, ir daudz produktīvāks. Avīzes izmetiet viņa prombūtnes laikā, bet viņam varat izstāstīt, ka izmantojāt cēliem mērķiem – paņēmāt tikai dažas, lai notīrītu logus, ietītu vāzi, sagatavotu ziemošanai apavus.

Un noteikti uzticieties intuīcijai, tā radīs izeju pat no visbezcerīgākās situācijas. Tikai, iesaistoties cīņā ar dabas stihijām dzīvoklī, kuras uzbrūk kopā ar jūsu vīrieti, vienlaikus atcerieties – māja tas ir cietoksnis jums abiem.

Lai draudzīga kopādzīvošana!

LA.lv
PR
Praktiski.lv
Praktiski
Pašas gatavotas pretcelulīta ziepes ar kafiju, olīveļļu un jūras sāli
22 stundas
IK
Ilona Klovāne
Praktiski
Hurma no sēklas… Izdosies?
22 stundas
Inita Šteinberga
Praktiski
Rudenī uzzied ceriņi un kastaņas. Kas ar augiem notiks pavasarī?
1 diena

Lasītākie raksti

Par svarīgo

LA
LA.lv
Kultūra
FOTO: Latvijas simtgades stāsts izskan fantastiskā deju lielizrādē “Abas Malas”
2 stundas
LE
LETA
Dabā
Laika prognoze: kādi laikapstākļi sagaida valsts svētkos, un vai būs labi redzams salūts?
3 stundas
LA
LA.lv
Kultūra
VIDEO. Roze Stiebra: Nevajag Latviju saķemmēt, vienkārši jādzīvo
2 stundas
RO
Regīna Olševska
Veselam
Neķeries pie darba saīgušu prātu. 104 gadus vecās Lidijas Katrīnas Sīmanes atziņas
56 minūtes
IS
Ilmārs Stūriška
Sports
Mūsu zeme – Latvija! Mūsu sporta izcilību vēlējumi valsts 100. dzimšanas dienā
3 stundas