Praktiski
Mājas

Uzfrišinām virtuvi ar minimāliem līdzekļiem: kā ieekonomēt uz remonta rēķina0

Foto-Fotolia

Virtuve neapšaubāmi ir vieta, kur pavadām lielu daļu brīvā laika. Un ir tik patīkami, ja te iespējams ne tikai paēst, bet arī aizvadīt sirsnīgām sarunām piepildītu omulīgu vakaru. Piekritīsiet, ka skaisti un gaumīgi iekārtota virtuve labvēlīgi ietekmēs gan ēdiena gatavošanas procesu, gan satuvinās ģimenes locekļus, gan uzlabos garastāvokli.

Gribas, lai visi stūrīši un virsmas virtuvē priecētu acis, taču, ja pēdējais remonts veikts pirms vairāk nekā desmit gadiem un ja šobrīd jūsu rīcībā nav līdzekļu, lai iegādātos jaunas virtuves mēbeles, sadzīves tehniku un plīti, tas varētu šķist neiespējami.
Lūk, daži padomi, kā ar nelieliem līdzekļiem varat atsvaidzināt mājas sirdi – virtuvi.

Kā ieekonomēt uz virtuves remonta rēķina
Flīzes
Ja jums apnikušas padomju laika puķītes uz virtuves flīzēm, nav obligāti jāliek jaunas flīzes. Liekot lietā radošumu, iespējams vecās flīzes pārkrāsot. Lai to paveiktu, sākotnēji nepieciešams flīzes attaukot un, ar smilšpapīra palīdzību beržot, izveidot tajās mikroplaisiņas. Nākamais solis ir gruntēšana. Jums jāapstrādā ar grunti flīzes un jāļauj tām nožūt. Tad uzklājiet vēlamo krāsas toni. Kad krāsa būs nožuvusi, pārklājiet flīzes ar laku. Ja vēlaties, lai flīzes rotātu zīmējums, tad varat izmantot dekupāžas metodi un izvēlēties kādu tīkamu zīmējumu no salvetēm.

Ledusskapis
Pat ja jums ir savu laiku nokalpojis ledusskapis, kas izskatās atbaidoši, tam iespējams dot otro elpu. Lai ledusskapis iegūtu citu izskatu, vienkāršākais veids ir to interesanti pārkrāsot. Ar krāsas palīdzību no veca ledusskapja iespējams izveidot stilīgu “odziņu”, kas atsvaidzinās jūsu virtuvi.

Grīda
Lai virtuvē valdītu kārtība, ir svarīgi, lai grīdas segums būtu viegli kopjams. Par tādu tiek uzskatīts vinila grīdas klājums, kurš nav pārāk dārgs, ir viegli ieklājams un kopjams, elastīgs, kā arī ir izturīgs pret slodzi. Tāpat nekļūdīsieties, izvēloties linoleju, kura priekšrocības gadu gaitā noteikti novērtēsiet.

Interjera dekorācijas
Šobrīd modē ir minimālisms, tādēļ nepieblīvējiet virtuvi ar dažādiem nevajadzīgiem rotājumiem. Virtuvē nepieciešamo akcentu nodrošinās spilgti trauki un mazā sadzīves tehnika. Dzīvīgumu ienesīs skaisti puķu podi. Liela nozīme ir arī aizkariem, tādēļ izvēlieties tos pieskaņotus pārējam interjeram. Aizkarus var darināt savām rokām.

Griesti
Lai kvalitatīvi nokrāsotu griestus, tie sākumā būs jāizlīdzina. Tas ir darbietilpīgs un ilgs process. Ja jūs kaut kādu iemeslu dēļ nespējat veikt griestu izlīdzināšanu, lielisks palīgs var būt piekaramie griesti, kuri noslēps visas nepilnības, arī elektrības vadus, un kuru ieklāšana neprasīs lielu laika patēriņu.

Palodze
Vienmēr izmantojiet palodzi, lai palielinātu virtuves platību.

LA.lv