Adīšana un tamborēšana, Rokdarbi

Uzadi savai kleitiņai noņemamu apkaklīti! Katrai dienai savu

Foto - Anda Krauze

Par aksesuāru lomu sieviešu garderobē rakstīts daudz, taču dažkārt der atgādināt par mazliet aizmirstām lietām. Viena no tām ir noņemamā apkakle. Kleita viena, bet iespēju to mainīt tik daudz!

Jau kopš seniem laikiem šis aksesuārs ne vien aizsargājis no aukstuma, bet arī rotājis tērpu. Lielās stāvapkakles, kas ietilpa ikvienas augstdzimušas sievietes un arī vīriešu garderobē, pirmo reizi parādījās XIV gadsimtā, un kopš tiem laikiem apkakles nav nogājušas no modes skatuves.

Ir ļoti daudz noņemamo apkaklīšu versiju. Tās var būt no ādas, mežģīnēm, zīda, rotātas ar pērlēm, kristāliem, adītas un tamborētas, knipelētas un šūtas. Arī adītās apkaklītes ir dažādas – vienām vairāk piemīt dekoratīva funkcija, bet citas lielākoties pasargā no aukstuma, kādas ir vieglāk darināmas, bet citas prasa sarežģītāku pieeju.

Ziemā biežāk valkājam trikotāžas un vilnas apģērbu, kam adītas vai tamborētas apkakles ne vien labi piestāv, bet arī manāmi pārvērš ikdienas drānas, piemēram, lietišķs kostīms, nomainot aksesuāru, pārtop romantiskā apģērbā.

Izvēloties apkakles, stilisti iesaka pievērst uzmanību sejas formai un ķermeņa uzbūvei. Sievietei ar ovālu seju der jebkurš modelis, bet apaļai sejai labāk piestāv šauras apkaklītes. Augstas un telpiskas apkakles piemērotas meitenēm ar ovālu seju un garu kaklu. Savukārt trīsstūrveida seju iespējams vizuāli koriģēt ar apaļām apkaklītēm.

Dekoratīvas noņemamās apkaklītes rokdarbnieces lielākoties darina no baltiem diegiem, jo šīs krāsa atsvaidzina tumšu apģērbu, bet veikalos tagad ir pieejams ļoti plašs efektdziju klāsts, tāpēc eksperimentējiet un radiet tieši to, ko vēlaties, lai atsvaidzinātu savu ikdienas garderobi vai mirdzētu kā balles karaliene.

 

 

Materiāli

Attēlā redzamās dekoratīvās apkakles ārējā mala ir 110 cm gara, iekšējā mala – 65 cm, bet apkakles platums ir 20 cm. Adījumam vajag 25 g sudrabotas viskozes dzijas, 75 g sudrabpelēkas viskozes dzijas un pelēkas efektdzijas ar skariņām, kā arī 3. numura adāmadatas.

Darba gaitaPrint

Melni sudraboto viskozes dziju satin kopā ar pelēko efektdziju un uzmet 220 valdziņus.

Apkakli ada tikai rievotajā adījumā – labiski labās un kreisās puses rindas. Katras rindas sākumā malas valdziņu noceļ, kā adot labiski (pavediens aiz valdziņa), bet rindas beigās pēdējo valdziņu izada labiski. Šis raksts ir ļoti piemērots apkaklītei, kur galvenais uzsvars tiek likts uz dzijas efektīgumu, nevis raksta sarežģītību.

Kad izadīta visa melni sudrabotā viskozes dzija, turpina adīt ar sudrabpelēko viskozes dziju, kam pievienota pelēkā efektdzija ar skariņām.

Noada 5 cm, tad pirmoreiz divus valdziņus saada ik pēc 10 valdziņiem. Ja vēlas īsāku apkakli, norauc straujāk, bet, ja garāku, norauc lēzenāk.

Pēdējās rindās valdziņus saada jau ik pēc 3 valdziņiem. Iekšējā malā paliek apmēram 65 cm. Darbu norauc brīvi. Aizdarei izmanto brošu vai, kā redzams attēlā, dekoratīvu saspraudi. Ar to var savienot apkakles galus vai apkakli piespraust pie kleitas piedurknes.

Pievienot komentāru