Interjers, Mājas

Uz sienām – mežģīnes, ziedu raksti un salātzaļš tonis. Ieskats Frankfurtes tekstila mesē

MESSE FRANKFURT EXHIBITION GMBH PRESES FOTO / JEAN LUC VALENTIN; "MULLER TEXTILES"

Jo neskaidrāki un nemierīgāki laiki pasaulē (politiskā un ekonomiskā ziņā), jo lielākas ir ilgas pēc pagātnes un stabilitātes. Šāda tendence vairāk nekā jebkad vērojama šā gada starptautiskajā tekstila izstādē gadatirgū “Heimtextil 2017”. Jaunajās kolekcijās skaidri nolasāma vēlme radīt omulību, mājīgumu, tādu kā vecmāmiņas māju drošības sajūtu utt.

Neskatoties uz sniegu, ledu un vētru, gadatirgus pagājušonedēļ pulcēja gandrīz 70 tūkstošus apmeklētāju. Kopumā izstādē Frankfurtē pie Mainas Vācijā piedalījās 2963 dalībnieki no 67 valstīm, kas prezentēja savus jaunos tekstilizstrādājumus un produktu dizainu vairāk nekā 20 zālēs. Izstādi bagātināja arī pārstāvji no Brazīlijas, Ķīnas, Japānas, Krievijas, ASV un Apvienotajiem Arābu Emirātiem.

Mājīgums šogad svin savu uzvaras gājienu, izmantojot tekstilu ļoti daudzveidīgi. Varētu pat teikt, ka lozungs ir – nost ar kailām sienām un grīdām! Aizkari, paklāji, salātzaļais tonis, papildināts ar dzeltenu vai rozā, dekoratīvie sienu paklāji, sienu apdares ar audumu, bagātīgi spilvenu kalni un grīdceliņi. Pēc ļoti ilgas prombūtnes kā pilnīgs jaunums atgriežas sienu apdare ar reljefas faktūras tekstilu.

Joprojām aktuāla dabisko materiālu tēma. Tā bauda prioritāru funkciju gan mēbeļu polsterējumā un apdarē, gan virsmu apdarē. Koks, āda, vilnas audumi siltos zemes toņos. Turklāt faktūras ar nolūku veidotas tā, lai radītu iespaidu par neapstrādātu, dabisku vir­smu, kas rada mājīguma sajūtu. Arī šogad aktuāls ir pagājušā gadsimta 60. gadu stils mēbeļu polsterējumā, gaismas ķermeņu materiālos un apdarē.

Kopējo noskaņu papildina visādu veidu ziedu rak­sti spilvenos, segās, aizkaros, ietinamajā papīrā, krūžu apdrukā, priekšautos un šallēs. Emaljēti kastroļi un šķīvji ar ziedu apdruku gluži kā no vecmāmiņas virtuves. Mežģīnes un nostalģiski elementi.

Pēc veselīga uztura un fiziskā stāvokļa uzturēšanas aktualitātēm šogad priekšplānā izvirzās miegs kā aktuāla dzīvesstila tēma. Līdz ar to viss, kas saistīts ar labu, veselīgu un komfortablu guļamistabu, ir svarīgs un moderns.

Pavasara iezīme būs salātzaļais tonis, papildināts ar dzeltenu vai rozā. Ap Lieldienu laiku aktuāls arī nekrāsots koks, brūns kartons, keramika, grafiski motīvi melnā un baltā krāsā, kraklē (franču val. craquele – ieplīsis, iešķelts) efekts. Ziedu raksti būs topā visu gadu – īpaši pavasara un vasaras sezonā, bet jauns pavērsiens tajos – kaktuss. Tas izmantots gan kā individuāls dekoratīvs elements – vāzes, spilveni kaktusa formā, gan kā raksta fragments apdrukā.

Vasaras kolekcijas iedvesmojušās no jūras toņiem. Bet eksotiskākas notis var tikt piešķirtas ar papagaiļu un flamingo tēliem vai etniskām pazīmēm, kas būs ļoti moderni. Tas pats sakāms par grezniem sveču turētājiem, bļodām vai laternām no spilgti krāsaina stikla, kas nodrošinās atbilstošu gaisotni jebkuram dārzam.

Rotaslietas un dekori būs vairāk “dekoratīvi” un detalizētāki nekā līdz šim. Galvenie motīvi ir zvaigznes, ziedu raksti un ornamenti. Līdztekus zelta, sudraba un rozā toņiem lielāks uzsvars likts uz metāliem ar tādu apdari, kas rada iespaidu par senu, ilgi kalpojušu lietu.

Gan galda tekstilā, gan galvas šallēs un lakatos divējādas atšķirīgas tendences – delikāti kokvilnas audumi pasteļtoņos un krāšņi apdrukāti audumi ar ziedu rakstiem, izšuvumiem, samtainu virsmu vai fliteriem un mežģīnēm. Šīs tendences vērojamas arī personiskajos modes aksesuāros, piemēram, somās.

Pievienot komentāru