Augļu dārzs, Dārzs

Uz lodžijas iestādītai krūmmellenei nav ne ziedu, ne ogu. Kas par vainu?

krummellenes5

Uz lodžijas pusmetra dziļā kastē iestādīju krūmmellenes ‘Bluejay’. Trīsgadīgais augs ir spēcīgs, bet nezied un neražo. Kāpēc? VINETA

– Ļoti svarīga ir stāda izcelsme. Ja tas importēts no citām valstīm un pavairots ar audu kultūras jeb meristēmu metodi, iespējams, augs ir sterils, t.i., tas labi augs, bet neražos. Tā notiek, ja neievēro tehnoloģiskās nianses, iegūstot meristēmu stādus. Pavairojot krūmmellenes veģetatīvi ar spraudeņiem, tām parasti pa kādam ziedpumpuram attīstās jau otrajā gadā. Trīsgadīgiem augiem noteikti jābūt pumpuriem. Tomēr nevajadzētu neziedošo krūmu steigšus raut ārā, labāk pagaidīt vēl kādu gadu, – spriež LLU Agrobiotehnoloģijas institūta docente Dace Siliņa.

Šķirne ‘Bluejay’ nav labākā izvēle audzēšanai uz lodžijas, jo krūms ir liels, kastē tam drīz vien būs par šauru, nāksies pārstādīt lielā podā. Vajadzēja izvēlēties zemāka auguma šķirnes, piemēram, ‘Northblue’, kas ražo vidēji lielas, tumšzilas, saldas ogas. Audzējot traukos, ziemā augs jāapsedz ar kādu mulču.

Pievienot komentāru