Praktiski
Dārzs

Tulpes Latvijas karoga krāsās. Kā izveidot patriotisku dobi? 16


Par godu Latvijas pirmajai prezidentūrai Eiropas Savienībā Nīderlande mums dāvāja jaunu tulpju šķirni ‘Latvija’ – tā ir 40 cm augsta triumfa tulpe ar stingriem ziedkātiem. Ziedi gan nav Latvijas karoga krāsās, bet izteikti oranžsarkani.
Par godu Latvijas pirmajai prezidentūrai Eiropas Savienībā Nīderlande mums dāvāja jaunu tulpju šķirni ‘Latvija’ – tā ir 40 cm augsta triumfa tulpe ar stingriem ziedkātiem. Ziedi gan nav Latvijas karoga krāsās, bet izteikti oranžsarkani.
Foto – Juris Egle

Kuras tulpju šķirnes ir Latvijas karoga krāsās? DAINIS TUKUMA NOVADĀ

TUMŠI SARKANĀS… Pēc tulpju selekcionāra Jura Egles teiktā, izcila tumši sarkana krāsa ir triumfa tulpei ‘Van den Berg’s Memory’, bet no senākajām lieliskas ir ‘Nairobi’, ‘Ile de France’ un ‘Prominence’. Selekcionārs Mārtiņš Erminass ir radījis skaistu tumši sarkanu lilijziedu tulpi ‘Yolitta’. No Vitauta Skujas šķirnēm jāpiemin divkrāsainā ‘Latvian Red’, kam ir Latvijas karoga krāsas sarkanums ar baltu maliņu. Pats Juris Egle ir selekcionējis bārkstaino, tumši sarkano ‘Lokers’ un ‘Sidrabene’ ar baltām bārkstīm. No triumfa tulpēm 2002. gadā uz Holandi aizceļoja viņa hibrīds ‘Gandarījums’ (vienkārša sarkanā tulpe) un skaistā tumši sarkanā, pildītā agrā tulpe ‘Vērgale’. Puķkopim Jānim Rukšānam ir izdevies no tumši sarkanām savvaļas tulpēm radīt ļoti agri ziedošu hibrīdu Tulipa vvedenskyi x ‘Ranger’.

BALTĀS… Balto tulpju šķirņu ir ļoti daudz. Šogad pārdošanā interneta veikalos parādījusies Jura Egles izveidotā pildītā baltā tulpe ar nelielu bārkstojumu ‘Grobina’ (agrāk tās nosaukums bija ‘Mazā Kaija’). Holandieši šo šķirni ļoti augstu vērtē ilgstošās ziedēšanas, lielo ziedu un citu īpašību dēļ. Selekcionārs radījis arī baltas bārkstainās tulpes ‘Vizma’, ‘Sniegs’, ‘Sarma’, ‘Pāvilosta’ un ‘Elkakalns’, pildītas bārkstainās tulpes ‘Leju Ieva’, ‘Vārtājas Pils’, ‘Baltais Grēks’, ‘Baltais Pūķis’, ‘Cīruļputenis’, ‘Sniegputenis’, ‘Vārtāja’ un ‘Nevainība’, triumfa tulpes ‘Palanga’ un vēl dažas pagaidām bez nosaukumiem.

Vitauts Skuja var lepoties ar divām balto tulpju šķirnēm – vienkāršu vēlo tulpi ‘Angel Wish’ un triumfa tulpi ‘Madara’.

No sarkanziedu triumfa tulpēm, ko piedāvā holandiešu firma “JUB”, var pieminēt ‘Seadov’, bet no baltziedu – ‘White Dream’. Tā ir sena šķirne ar samērā maziem ziediņiem, ko savulaik Latvijā audzēja ļoti lielos apjomos, jo to varēja labi uzziedināt ziemā.

 

Galerijas nosaukums
LA.lv