Praktiski
Rokdarbi

Tukšie puķu podiņi – ideja skaistai uzglabāšanai 0

Foto – Inita Šteinberga

Sakrājušies mazie podiņi var pārtapt dekoratīvā sienā vai durvju aizkarā. Tos gluži kā zvaniņus uz auklas saver citu virs cita.

Vēlamajos attālumos auklai poda noturēšanai uzmet mezglu vai uztin stieplīti. Tāds var būt arī podu glabāšanas veids, jo tiem nekas nekaitēs arī nākamgad, bet aizņem maz vietas. Ja kādu vajag – noņem un stādi audziņu – draudziņu. Jārēķinās, ka māla podi izskatās efektīgāk, bet virtene būs diezgan smaga.

Tukšie podi tieši patlaban siltumnīcā atkal var noderēt ērtākai laistīšanai. Augu spēcīgās saknes ir pietīklojušas visu augsni, un laistāmais ūdens tek nost. Vis­efektīvāk podu laistīšanas sistēma darbojas, ja tukšo taru iedziļina augsnē, augus stādot. Tagad to dara tik, cik saknes ļauj. Laistāmo ūdeni lej tikai podā. Kad tas izdzerts, papildina “glāzītes”. Tā tieši pie auga saknēm var nogādāt valgumu un barības vielas. Tas ļauj ekonomēt gan ūdeni, gan papildbarību. Turklāt augsne nebūs mitra, tā samazinot puvju un slimību attīstību, kas raksturīga šim periodam.

Lielie podi lieliski noderēs ziemā augu piesegšanai. Daudzi košumaugi ir jutīgi ne tikai pret salu, bet galvenokārt pret lieku mitrumu, kad ziemā mainīgie laika apstākļi te samitrina, te atkal sasaldē augsni, tā pilnīgi samulsinot augu. Arī pēdējos pavasaros raksturīgais kailsals daudziem var būt liktenīgs. Tad nu vēlu rudenī jutīgajai ziemcietei uzliek sīkas skujas, lapas, kūdru un visu vienkārši nosedz ar lielu plastmasas podu. Lai vējš neaizpūš, uzliek akmeni. Ja šķiet, ka pods bojā skatu, apsedz ar skujām.

Ar tukšajiem podiem kā mulču var noklāt arī pašu dobi, kad puķītes iestādītas. Tumšie podi nebojās skatu, kad augi saaugs, taču tie labi balstīs puķes, un dobe izskatīsies daudz kuplāka. Arī laistāmais ūdens (tas turklāt mazāk izgaros) un zeme nebojās puķes ziedus. Uz podu krāvuma kā uz postamenta ērti uzlikt podu ar vasaras puķēm. Tad dobe kļūs vēl izteiksmīgāka.

LA.lv
PR
Praktiski.lv
Praktiski
Pats vienkāršākais veids, kā atgūt emaljas katliem sākotnējo spožumu
19 stundas
IL
Ilze Līvmane
Praktiski
Spēkā stājies Likteņdārza likums. Kas tas tāds un ko nodrošina?
21 stundas
AG
Aija Geida
Praktiski
Ābolu kraukšķis ar karameli un saldējumu. Izcila garša!
22 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

VS
Viesturs Sprūde
Latvijā
Aģents Māris no “TV Varavīksnes”. Saruna ar Aldi Ermanbriku 1
Intervija 2 stundas
LE
LETA
Latvijā
Liepājā jauns mērs. Pēc 21 gada amatā Uldis Sesks zaudē krēslu
52 minūtes
SK
Skaties.lv
Latvijā
VIDEO: Izrādes apmeklējums Rīgas centrā varēja beigties traģiski. Sieviete brīdina citus
3 stundas
LA
LA.lv
Latvijā
Bija izplānota iespaidīga afēra: no Zviedrijas ievestos atkritumus uzdeva par Latvijā savāktiem
2 stundas
LA
LA.lv
Latvijā
Lielo veiksmi nosvinēs kārtīgi: azartiskā talseniece atklāj, kā tērēs Simtgades laimestu
3 stundas