Praktiski
Mājas

Tukša siena – kā noformēt? TOP 6 idejas!0

Publicitātes foto

Spēles ar rāmjiem

Publicitātes foto

Pastāv tradicionāli pieņēmumi, ko liek pie sienas, taču to var atdzīvināt arī ar neierastām ideju variācijām, lai plakne neizskatītos garlaicīga un pamesta.

Ja uzskatām savu mājokli ne tikai par vietu miegam, maltītēm un atpūtai, bet arī par telpu, kurā realizēt savas radošās idejas, arī tukšas sienas var kļūt par lielisku iespēju oriģināli izpausties. Sienas iespējams dekorēt ļoti dažādi, un jābūt idejai un drosmei to realizēt. Turklāt šādi dekori nebūs nevienam citam un noteikti piesaistīs ciemiņu uzmanību.

Tradicionālais veids – gleznas un lielformāta fotogrāfijas rāmī. Alternatīva – eksperimentēt ar rāmjiem, nokrāsojot tos vienā tonī vai sagrupējot pēc izmēriem. Ja vēlaties, kādu rāmi iespējams atstāt arī tukšu vai, gluži pretēji, vienā kompozīcijā izmantot ļoti atšķirīgus rāmjus. Galvenais tikai, lai izveidotā kompozīcija būtu harmoniska un neveidotu tādu kā ekspozīcijas izskatu.

Mājas izstādes

Publicitātes foto

Tradicionālais veids – posteri. Lai arī sākumā nopirktais posteris šķiet interesants un dekoratīvs, ar laiku tas apnīk. Īpaši par to jāpadomā bērnu un jauniešu istabās, kur sienu noformēšanai labāk izmantot viņu pašu radītus darbiņus. Var veidot pat tādu kā mājas izstādi, periodiski nomainot vecos zīmējumus un rokdarbus pret jaunākiem. Interesanti izskatās bērnu zīmējumi, kas izvietoti cieši viens pie otra kolāžas veidā. Tos iespējams kombinēt arī viena liela rāmja ietvaros.

Pareizie laiki

Publicitātes foto

Tradicionālais veids – pulkstenis. Viens sienas pulkstenis, protams, var būt gana dekoratīvs, īpaši, ja tas ir mantots no iepriekšējām paaudzēm. Tomēr tas izskatās visai ierasti. Interesantāki būs dažādi atraktīvi mūsdienu risinājumi, piemēram, vairāku pulksteņu kombinācija, kas rāda pareizu laiku dažādās pasaules pilsētās. Tas izdevīgi arī tiem, kam draugi vai radi dzīvo ārzemēs – vienmēr var redzēt, vai ir piemērotākais laiks piezvanīt.

Spoguļu figūras

Foto – http://top-interior-design.net/

Tradicionālais veids – spogulis, taču daži to uzskata par banālu sienas dekorēšanas veidu. Tomēr spogulim piemīt ne tikai funkcionāls pielietojums – tas vizuāli lieliski paplašina nelielu telpu un spēj piešķirt tai pavisam citu noskaņu, ja pareizi izvēlas un komplektē tā ierāmējuma veidu un stilu ar pārējo istabas iekārtojumu. Turklāt pie sienas iespējams stiprināt ne tikai sienas spoguli, bet arī daudzus mazus rokas vai galda spogulīšus, veidojot no tiem interesantas figūras un kompozīcijas.

Pannu un pavārnīcu sasaukšanās

Publicitātes foto

Tradicionālais veids – dārgu kolekciju elementi. Alternatīva – plaknes noformēšanai der arī pavisam parasti priekšmeti, kas pa rokai ikdienā, piemēram, virtuves sienām derēs gan nelielas bļodiņas, gan šķīvīši no senas servīzes atlikumiem, pat senlaicīga panna vai pavārnīca. Viss atkarīgs no tā, kā šos priekšmetus komplektē, kāda ir izvēlētā krāsu gamma un virtuves noskaņa.

Speciālists iesaka

Saistītie raksti

“Nevajag baidīties izmantot kaut ko neparastu, kas, pēc mūsu domām, nav pietiekami izskatīgs vai grezns, lai būtu par dekoru. Tās var būt pat sērkociņu kārbiņas no dažādām pasaules valstīm, kas sakārtotas cieši viena pie otras, senas monētas vai naudas zīmes, rotaļu figūriņas, ierāmētas nošu lapas, kartes vai ēdienu receptes, hūtes, spieķi, tenisa raketes utt. Rāmji var būt ne tikai no koka, metāla vai plastmasas, bet arī veidoti uzlīmju veidā vai vienkārši uzzīmēti uz sienas,” iedrošina interjera dizainere Marija Kotova.

Publicitātes foto
LA.lv
ĀR
Ārija Rudlapa
Praktiski
Lielais ražas laiks. Kas darāms dārzā 16. – 23. septembrī
1 diena
RR
Rebeka Rogale
Praktiski
Virtuves izlietņu veidi un to priekšrocības. Kuru izvēlēties?
1 diena
Inita Šteinberga
Praktiski
Sagatavo kompostu pavasarim: ko noteikti tajā nevajag likt
1 diena

Lasītākie raksti

Par svarīgo

GS
Gundega Skagale
Dabā
Latvijā izstrādāts depozīta automāts, kas darbojas ar mākslīgā intelekta palīdzību 1
3 stundas
LE
LETA/LA.LV
Sports
VIDEO: Latvieši iemet divus pirmos vārtus sezonā, “Dinamo” ar raksturu izrauj uzvaru
2 stundas
LE
LETA/LA.LV
Latvijā
“Process reizēm ir emocionāls.” Koalīcijas partneri sola atbalstu pašvaldību reformas turpināšanā 1
5 stundas
SK
Skaties.lv
Latvijā
VIDEO. “Viņa aizmiga…” Džipa vadītāja pie Ķekavas apļa ietriecas kravas auto sānā
2 stundas
LE
LETA
Dabā
Otrdien Latviju sasniegs ciklons, atnesot stipru lietu un krusu
10 stundas