Praktiski
Manas tiesības

TOP 5 virsotnes, kas tev jāiekaro0

Foto: Pixabay.com

Ja esi slēpošanas cienītājs, tad cerams vismaz reizi sezonā tev izdodas izrauties ceļojumā uz kādu slēpošanas kūrortu ārpus Latvijas. Daudz tādu vietu atrodas tepat Eiropā un tuvajā Āzijā, tomēr arī tālākās zemēs ir slavenas slēpošanas trases, kuras būtu vērts apskatīt.

Katru gadu daudzi sporta un dzīvesstila žurnāli veido labāko slēpošanas kūrortu topus. Lielākoties nepārspēta ir Eiropa, uz kuras sniegainajiem kūrortiem brauc cilvēki no visiem pārējiem kontinentiem. Tāpat arī Kanāda un Čīle ir bagāta ar brīnišķīgām kalnu pilsētām un garām, aizraujošam trasēm. Topos pēdējos gados nereti tiek iekļauti arī gleznainie Japānas kalni. Iespējams arī Tu jau esi izveidojis savu sarakstu, ar vietām, kur noteikti vēlies paslēpot. Ja ne, lūk, iedvesmai piecas vietas, kas pēc daudzu ekspertu domām savas dzīves laikā būtu jāapciemo ikvienam slēpotmīlim. Varbūt laiks sākt plānot ceļojumu uz kādu no tām?

Šamonī, Francija

Šamonī ir mājvieta pirmajām Ziemas Olimpiskajām spēlēm, kas notika tālajā 1924.gadā, taču tai ir atkal izdevies kļūt par kalnu slēpošanas galvaspilsētu arī 21.gadsimtā. Šī stāvā ieleja, kuru klāj plaši ledāji un klinšainas kraujas, ir vieta, kurā pulcējas gan sniega prieku cienītāji, gan alpīnisti. Slēpošanas instruktori un kalnu gidi šeit brauc, lai iegūtu kvalifikāciju, un jebkurš sevi cienošs slēpotājs vai snovbordists ir šo vietu ielicis savā ceļojumu sarakstā. Šarmonī var atrast arī iesācēju un vidēja līmeņa trases, taču patiesu baudu tā sniegs pieredzējušiem slēpotājiem, kas meklē nebijušus izaicinājumus.

Sant Anton, Austrija

Šis kalnu kūrorts, kas bieži tiek atzīts par vienu no skaistākajiem Alpos, atrodas Arlbergas reģionā, kas ir viens no sniegainākajiem apvidiem Eiropā. Šo vietu var uzskatīt par kalnu slēpošanas šūpuli, jo tieši te 20. gadsimta sākumā tika atklāts pirmais kalnu slēpošanas klubs un atvērta pirmā slēpošanas skola, kas lika pamatus mūsdienu slēpošanas tehnikai. Te Tu atradīsi trases 340 km garumā, kā arī vairāk nekā 200 km slēpojamas nogāzes ārpus trasēm. Piedevām šim kūrortam ir ļoti efektīva pacēlāju sistēma, turklāt pati pilsētiņa iepriecinās ar stilīgiem namiņiem, viesnīcām un restorāniem.

Foto: Shutterstock

Vistlera, Kanāda

Šis kalnu kūrorts, kas atrodas pāri okeānam Kanādā, ne velti daudziem slēpotājiem ir pats iecienītākais galamērķis. Cilvēki atkal un atkal tur atgriežas, lai izbaudīto tās episko reljefu, kas piedāvā 32 kvadrātkilometrus kopējo slēpojamo platību. Vistlerā atrodamas vairāk nekā 200 trases, kuras visas klāj vismaz 12 metrus dziļš sniegs. Lai nokļūtu šajā brīnišķīgajā vietā, jālido uz Vankūveras starptautisko lidostu – tas viegli izdarāms no Londonas vai Mančesteras. Un tad – tikai nieka divu stundu brauciens un Tu būsi slēpošanas paradīzē. Nakšņošanas iespējas Vistlerā būs visplašākās – sākot no lētiem hosteļiem līdz piecu zvaigžņu viesnīcām.

Kurmaijera, Itālija

Neviens slēpošanas vietu tops nebūs pilnīgs bez kāda Itālijas kūrorta. Šis šarmantais, senais ciems atrodas Monblāna pakājē tieši pie tuneļa, kas Itālijas pusē ieiet slavenajā kalnā. Trašu skaits šeit nav īpaši liels, taču ir daudz iespēju izbaudīt ārpustrašu slēpošanu. Tāpat šajā ciemā ir lieliski restorāni un aizraujoša nakts dzīve, jo ēšana un izklaides te tiek uztvertas tikpat nopietni kā slēpošana.

Zermata, Šveice

Šis ziemas kūrorts bieži tiek saukts par skaistāko pasaulē, tāpēc, ka ir iekārojams kā garda Šveices šokolāde. Slēpošanas platība te ir milzīga – trašu kopgarums starp leģendāro Zermatu un blakus esošo Serviniu veido 360 kilometrus. Šeit visā savā krāšņumā atklājas Šveices un Itālijas Alpu burvība, bet visam pāri – majestātiskais Materhorns. Viss šeit būs sakopts pat līdz sīkākajai detaļai – no Gornergrata kalna iesācēju trasēm līdz Blauherdas profesionāļu trasēm. Vēl jāpiebilst, ka te atradīsiet Teodula ledāju, kas ir augstākā vieta Eiropā, kur vienmēr var atrast slēpošanai labi piemērotu sniegu!

Foto: Pixabay.com

Ja izmaksas pārsniedz plānoto – naudas kredīti

Ne vienmēr ceļojuma budžetu iespējams saplānot pareizi, jo plānošanas procesā un pašā ceļojumā mēdz atgadīties neplānoti notikumi. Lai papildu finanšu nepieciešamība nesabojātu sapņu ceļojumu, der atcerēties, ka cilvēkiem ar labu maksātspēju vienmēr ir pieejami naudas kredīti. Turklāt, ja aizņemies pirmo reizi, naudas kredīti var būt par ļoti izdevīgām cenām vai arī ar 100% atlaidi komisijas maksai. Mūsdienās dažādi naudas aizdevumi ir pieejami viegli un ātri tiem, kam:
* ir patstāvīgi ienākumi;
* ir atvērts bankas konts kādā Latvijas bankā;
* visi iepriekšējie naudas kredīti ir atmaksāti laikā.
Kredītu izsniedzēji m skatās arī, lai cilvēki, kam tiem piešķirti naudas kredīti, būtu atbilstošā vecumā un ņemtu saviem ienākumiem atbilstošus aizdevumus.

Kā pieteikties kredītam?

Naudas kredīti internetā, piemēram, pie aizdevēja VIAsms.lv, ir viegli pieejami cilvēkiem, kas atbilst visiem iepriekš minētajiem nosacījumiem. Nepieciešams izveidot savu klienta profilu un aizpildīt pieteikumu, kur tiek norādīts, cik lieli naudas kredīti un uz kādu termiņu interesē. Bieži ir tā, ka pirmie naudas aizdevumi ir par ļoti izdevīgiem noteikumiem, taču nākamie naudas kredīti, kas tiek ņemti atkārtoti, būs pieejami lielākās summās. Pēc pieteikuma saņemšanas, aizdevējs to ātri izskatīs un paziņos, vai aizdevums ir piešķirts. Kredītdevēju darba laikā šis process ir operatīvs, tāpēc naudas kredīti klientiem tiek aizskaitīti pat 15 minūšu laikā! Ka tuvosies laiks, kurā naudas aizdevumi tev ir jāatmaksā, kredītdevējs dos ziņu, taču arī tev pašam jāseko līdzi savā profilā tam, kādos termiņos naudas aizdevumi tev ir jāatdod.

Pats galvenais, pirms tiek ņemti jebkādi naudas kredīti, izvērtē savas iespējas kredītu atmaksāt!

LA.lv