Praktiski
Dārzs

TOP 5 dārzkopības tendences Latvijā1

Bakker Publicitātes foto

Arvien vairāk cilvēku Latvijā un citviet pasaulē vēlas, lai daba ienāktu viņu ikdienas dzīvē, tāpēc atkarībā no iespējām veido dārzus, piemājas puķu dobes vai zaļumu stūrīti uz virtuves palodzes.

Lai noskaidrotu jaunākās tendences dārzkopībā, dārza preču internetveikals „Bakker” izvaicāja Latvijas Stādu audzētāju biedrības priekšsēdētāju Andreju Vītoliņu.

1. Pieaug pieprasījums pēc dārzkopības precēm
Latvijā dārzkopība piedzīvo strauju uzplaukumu iedzīvotāju ienākumu kāpuma dēļ. Arvien vairāk cilvēku, pieaugot pirktspējai pēckrīzes periodā, vēlas padarīt savu apkārtējo vidi skaistāku, tāpēc pēdējos gados intensīvi veido savus dārzus un mazdārziņus. Pilsētās arvien populārāka ir kultūraugu audzēšana uz balkona vai lodžijas.

2. Ilglaicīgie dārznieki meklē netradicionālus kultūraugus
Cilvēki, kas jau gadiem nodarbojas ar dārzniecību, vēlas ieviest savos dārzos kaut ko jaunu un neparastu, tāpēc iegādājas netradicionālus kultūraugus, kas būtu piemēroti Latvijas klimatiskajiem apstākļiem.

3. Jaunie dārznieki atgriežas pie pārbaudītām vērtībām
Jauno dārzu veidošanā modē atgriežas tradicionālas un pārbaudītas vērtības. Dzīvžogos stāda tādus augus kā, piemēram, vilkābeles, klintenes un Alpu vērenes. Savukārt dobes plaši rotā visiem zināmās peonijas. Joprojām modē ir rozes, kas būs topā vienmēr. Izplatītas ir tā dēvētās rievainās rozes, kas vienīgās Latvijā ziemo bez piesegšanas. Daudz stāda arī potētos ceriņus, bet no augļu kokiem cilvēki meklē ne tikai populārās jaunās šķirnes, bet arī tādas pārbaudītas vērtības kā, piemēram, „Baltais dzidrais” un pat „Cukuriņš”. Populāri ir augļu koki, kad uz viena koka ir uzpotētas vairākas šķirnes – tie īpaši piemēroti maza izmēra dārziem.

Saistītie raksti

4. Arvien populārāki – pašu audzēti dārzeņi un zaļumi
Pieaugot veselīga dzīvesveida popularitātei, cilvēki arvien vairāk audzē dārzeņus un zaļumus paši, jo nevēlas pirkt lielveikalos pieejamo produkciju, kuras kvalitāti apšauba. Jaunie dārznieki pat pašā mazākajā dārzā izveido zaļumu stūrīti.

5. Starp dekoratīvajiem augiem stāda augus, kas dod ražu
Modē ir nākusi tendence starp dekoratīvajiem augiem dārzā stādīt zaļumus vai citus augus, kas izskatās gan skaisti, gan dod ražu, piemēram, zemenes, piparmētras, baziliku vai lociņus.

LA.lv
PL
Praktiskais Latvietis
Praktiski
Kā tīrīt mīkstās mēbeles – no košļenēm, traipiem un smakām
1 diena
LA
LA.LV
Praktiski
Nokalpojušu trepju jaunā dzīve. 15 iedvesmojošas idejas
1 diena
ML
Māra Lapsa
Praktiski
Kaķis spricē istabas stūrī. Kā tīrīt un kā to novērst?
1 diena

Lasītākie raksti

Par svarīgo

LE
LETA
Dabā
Svētdiena būs tveicīga
32 minūtes
SK
Skaties.lv
Ekonomika
VIDEO: Alga līdz pat 10 000 eiro mēnesī. Sludinājumos atklāj, cik strauji uzlekušas algas Latvijā
14 stundas
VS
Viesturs Sprūde
Pasaulē
1819. gada 25. augustā. Visu privātdetektīvu privātdetektīvs
56 minūtes
LE
LETA
Latvijā
Slimnīca nāk klajā ar izmeklēšanā secināto par smagi piekauto krāslavieti, kurš mira slimnīcā
19 stundas
SK
Skaties.lv
Latvijā
VIDEO: “Tas ir krājies gadus divus un vairāk.” Ozolnieki lūdz novirzīt lidmašīnu ceļus
13 stundas