Citas radības, Mājas mīluļi

TOP 10 dārgākie mājas mīluļi pasaulē

lauvas

Maigi murrājošs kaķēns dīvāna stūrī vai uzticams sargsuns pie mājas durvīm – šādi mājdzīvnieki silda daudzu cilvēku sirdis. Tiesa, pēdējā laikā nekas neparasts nav arī tādi mājdzīvnieki kā stiklā burkā turēts matains zirneklis vai pagultē ložņājoša čūska. Cilvēki bieži mēdz tērēt prāvas naudas summas, lai iegādātos sev kādu mīluli. Galdā tiek likti pat simtiem tūkstošu dolāru. Dārgāko mājdzīvnieku listē atrodas gan reti putni un kāda vabole, gan milzīgs suns un Holšteinas šķirnes govs.

Balto lauvu mazuļi

lauvas
Baltās lauvas ir ārkārtīgi reta suga. Tās pārstāvji dzīvo tikai un vienīgi Dienvidāfrikas rezervātos Timbavati apgabalā. Pasaules balto lauvu aizsardzības fonds paziņojis, ka šobrīd pasaulē mīt vien 300 balto lauvu, kuru mazuļi maksā aptuveni 138 tūkstošus dolāru. (Foto – LETA/AFP)

Zaļais pērtiķis

green_monkey
Zaļais pērtiķis patiesībā nav pērtiķis, bet zirgs. Viņa senči savos ziedu laikos bija vieni no ātrākajiem sacīkšu zirgiem. Tiesa, zirgam, vārdā Zaļais pērtiķis tāds liktenis nebija lemts. Taču, pateicoties saviem vecākiem, kumeļš mantoja ļoti bagātīgu genofondu, kas novērtēts par 16 miljoniem dolāru.

Misijas jaunkundze

govs25102013

Kāda kanādieša fermā dzimusī jaunkundze Misija ir pasaulē dārgākā govs. Tā ir Holšteinas šķirnes slaucamā govs, par kuras iegādi kāds Ontario fermeris 2009. gadā samaksāja 1,2 miljonus dolāru. Savas produktivitātes dēļ Misijas jaunkundze plūkusi laurus un pelnījusi atzinības diplomus arī dažādos mājlopu festivālos.

Pievienot komentāru