Praktiski
Dārzs

Kas jāzina, pirms internetā iegādāties tomātu un gurķu sēklas no Krievijas0

Foto: Microsone/Shutterstock

Vēlos internetā iegādāties Krievijas dārzeņu sēklas (tomātu, gurķu). Vai varētu uzzināt kāda internetveikala adresi? LITA LIEPĀJĀ

Ja vēlas iegādāties Krievijas sēklu tirgotāju firmu piedāvātās sēklas, jārēķinās, ka daļu no tām (gluži tāpat kā Latvijā) Krievijā tikai pārfasē, bet audzē zemēs ar siltāku klimatu.

Tātad tās (tikai citu valstu firmu iepakojumā) ar to pašu šķirnes nosaukumu nopērkamas arī pie mums.

Pašā Krievijā ir daudz interneta veikalu, kas piedāvā sēklu iegādi, taču lielākā daļa no tiem apkalpo tikai savas valsts dārzniekus.

Turklāt cenas norādītas rubļos, kas apgrūtina izvēli.

Krievijas firmu sēklas sevišķi plašā sortimentā var pasūtīt Igaunijā reģistrētā internetveikalā: http://www.seemnemaailm.ee.

Tas Latvijas dārzmīļiem ir viens no populārākajiem un praksē pārbaudīts. Kārotās sēklas var iegādāties arī interneta vietnē: http://www.ebay.com (meklētājā ievadot, piemēram, atslēgas vārdus Seeds Russian).

Saistītie raksti
Daļu no Krievijā radītām populārām šķirnēm audzē un pavairo arī Latvijas kolekcionāri un piedāvā gan izstādēs, gan tirdziņos.

Viņi arī seko kaimiņvalsts sēklu jaunumiem un tos izmēģina savās saimniecībās.

Kolekcionāru audzētās sēklas arī var pasūtīt internetā.

Latvijas dārzeņu šķirņu kolekcionāru reģistrs atrodams Valsts augu aizsardzības centra mājaslapā: www.vaad.gov.lv.

Daļai kolekcionāru ir arī mājaslapas, kur var uzzināt par sēklu un stādu (ir arī šķirnes, kurām piedāvā tikai stādus) pasūtīšanas un piegādes iespējām, piemēram, tomātu kolekcionāru Bražūnu ģimenes mājaslapa: www.neslinko.lv, dārzeņu kolekcionāra Jāņa Haļzova mājaslapa: www.melones.lv u.c.

LA.lv