Praktiski
Dārzs

Tomāti jāorientē uz briešanu. Dārzkopes Ārijas Rudlapas dienasgrāmata0

Foto-Fotolia

4.augusts. Augļu diena.
Rīts vējains. Liekas, ka būs lietus. Vietām tiešām arī līst, bet manam dārzam nekas liels netiek. Vējš mākoņus aizpūš uz citu pusi. Vējš nopurinājis no ābelēm un plūmēm tārpainos un bojātos augļus. Ņemu spaini un eju tos novākt. Nobirums ir lielāks nekā gaidīju, pielasu vairākus spaiņu. Konstatēju, ka vēl tikai pavisam nedaudz un bumbierāboli būs gatavi. Pa nedēļu, kamēr nebiju mājās, putni aprijuši pēdējos ķiršus, nevienu ogu nav atstājuši.

5.augusts. Augļu diena.
Rīta pusē atkal pūš nikns vējš un brīžiem līst. Lielus darbus nedaru. Siltumnīcā apkopju tomātus, nolaužu apakšējās lapas, izlaužu jaunos dzinumus un novācu arī ražu. Jāsāk orientēt uz briešanu. Tomāti šogad gatavojas lēni, tāpat kā viss šajā vasarā. Apskatu puķu dobes. Vējš nolauzis kāršu rozēs, nāksies novākt.

6.augusts. Sakņu diena.
Beidzot novācu ziemas ķiplokus. Raža varēja būt labāka, bet pašu vajadzībām pietiks un vēl pāri paliks. Zeme cieta un sausa. Iesēju rudens redīsus un daikones. Apgriežu noziedējušās puķes un novācu vēja nedarbus, nolauztos zarus un nopurinātos, nevērtos augļus.

7.augusts. Sakņu diena.
Vakarā aplaistu tomātus siltumnīcās un pažobeļu dobēs. Aplaistu arī podu puķes. Vējš visu izpūtis un izpurinājis. Izskatās, ka beidzot būs sauss un saulains laiks. Vajag jau arī. Jāvāc taču labība. Lielsaimnieki sēj rapsi. Varu vērot, kā audzē laukaugus ar bezaršanas tehnoloģijām. Izskatās labi. Miglo gan bieži.

LA.lv